Aktuálně

 

10. 11. 2017

Nigérie: Ve spolkovém státě Plateau stále dochází k útokům; pastevci zastřelili ženu s dětmi

 

 
Ilustrační fotografie: Modlete se za bezpečí obyvatel Nigérie, kteří se stávají bezmocným terčem útoků radikálů.

(Morning Star News)

 

24. října byla v severní části centrální Nigérie zastřelena místní křesťanka a její dvě děti.

 

Ozbrojení fulští (muslimští) pastevci toho dne přepadli a zastřelili Rebeccu Daniel Choji, její šestnáctiletou dceru Suzannu a devětadvacetiletého syna Joele. K útoku došlo v osadě Jol (v oblasti Riyom ve spolkovém státě Plateau). Křesťané jeli autem do zdravotnického zařízení v osadě Vwak.

 

Suzanna a Joel zemřeli na místě, matka podlehla následkům střelných zranění o dva dny později ve specializované státní nemocnici v Jos. Auto řídil Dachung Yakubu, příbuzný obětí, který byl při střelbě rovněž zraněn. V době obdržení této zprávy se Dachung nacházel v kritickém stavu na jednotce intenzivní péče.

 

Jde o další ze série útoků radikálních fulských pastevců, kteří se zaměřují na křesťanské komunity v různých částech spolkového státu Plateau. O týden dříve došlo k podobným útokům v okolí města Miango v oblasti Bassa.

 

Modlete se, aby Bůh poskytl tolik potřebnou útěchu a sílu lidem, kteří při tragickém incidentu ztratili své blízké. Přimlouvejte se také za všechny ostatní křesťany, kteří se stali obětí brutálních útoků radikálů ve spolkovém státě Plateau. Modlete se, aby stále toužili konat dobro a neztráceli naději. Kéž Bůh zasáhne v moci Ducha svatého, uprostřed veškeré nenávisti a zla demonstruje svou sílu, pomůže svým trpícím dětem a promění srdce radikálů, kteří se dopouštějí násilností na příslušnících zranitelných nigerijských komunit.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.