Aktuálně

 

16. 11. 2017

Tádžikistán: Vedoucí křesťanského společenství umístěn na samotku

 

 
Bachrom Cholmatov s manželkou Gulnorou (fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor, Forum 18)

 

Vedoucí tádžického křesťanského společenství, odsouzený ke třem letům odnětí svobody za „zpěv extrémistických písní v kostele, kterými podněcoval náboženskou nesnášenlivost“, byl nedávno převezen do vězeňského zařízení 350 kilometrů od domova a umístěn na samotku.

 

Pastor Bachrom Cholmatov je ženatý a má tři děti. Letos v červenci byl odsouzen na základě ustanovení paragrafu 189 tádžického trestního řádu. Zatčen byl 10. dubna při blíže nezdůvodněné policejní razii ve společenství ve městě Chudžand. Po převozu do Javanu (jižně od hlavního města Dušanbe) místní úřady uvedly, že se jedná o „běžný postup“, v rámci kterého člověk stráví před převozem do cílové věznice 15 dní na samotce.

 

Policisté během zatýkání vyslýchali a zbili několik dalších členů společenství a také jim zabavili křesťanské zpěvníky, které označili za „extrémistické“. Tajní policisté, společně s příslušníky dalších bezpečnostních složek a zástupci Státního výboru pro náboženské záležitosti, v únoru uskutečnili razii v sesterských společenstvích v sogdijském vilájetu. V březnu bylo nařízeno ukončení činnosti společenství v osadě Konibodom (přibližně 80 kilometrů východně od Chudžandu). I při této příležitosti policisté vyslýchali a mučili členy společenství.

 

Lidé, kteří pastora Bachroma obviňují, se mu mohou snažit ublížit. Všemohoucí Bůh však ve svém Slově zaslibuje, že vše nakonec obrátí k dobrému pro ty, kdo ho milují, a dovede k završení plány na záchranu mnohých (Římanům 8,28, 1. Mojžíšova 50,20). Navzdory všem smyšleným obviněním se modlete, aby Bůh tyto vyšší plány naplňoval, postavil se za uvězněného pastora a dal poznat pravdu lidem, kteří dosud nepřijali spasení pro věčnost. Přestože jsou křesťané v této zemi ohrožováni, kéž si stále připomínají, že jejich skutečné bezpečí a odpočinutí spočívá v Tom, kdo v těžkých dobách nabízí nadpřirozenou pomoc, sílu a útěchu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si nyní můžete zdarma vypůjčit v místní knihovně
a přečíst na telefonu, tabletu nebo čtečce s Androidem. Klikněte na některou z obálek pro více informací.

Půjčování e-knih v knihovnáchPůjčování e-knih v knihovnáchPůjčování e-knih v knihovnáchPůjčování e-knih v knihovnáchPůjčování e-knih v knihovnáchPůjčování e-knih v knihovnáchPůjčování e-knih v knihovnáchPůjčování e-knih v knihovnách

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.