Aktuálně

 

18. 11. 2017

Barma (Myanmar): Dva pastoři obviněni z údajné špionáže

 

 
Pastoři Dom Dawng Nawng Latt (vlevo) a La Jaw Gam Hseng. (fotografie: barmská armáda)

(Morning Star News)

 

27. října byli dva barmští pastoři zadržovaní od loňského prosince odsouzeni k trestu odnětí svobody na základě obvinění z nezákonného spolčování, hanobení armády a špionáže. Pastor Dom Dawng Nawng Latt byl odsouzen ke čtyřem letům a třem měsícům, pastor Lang Jaw Gam Hseng ke dvěma letům a třem měsícům.

 

Oba pastoři (příslušníci etnické skupiny Kačjinů) byli obviněni na základě ustanovení „Zákona o nedovoleném spolčování“ za údajné vazby na místní ozbrojenou skupinu „Organizace pro nezávislost Kačjinu“, pro kterou měli vykonávat špionážní činnost. Na podporu těchto obvinění však neexistují žádné důkazy. Pastor Dom dostal dva roky navíc kvůli údajnému hanobení, kterého se měl dopustit kritizováním armády v častých rozhovorech se zástupci médií.

 

Podle spolehlivých zdrojů byli oba pastoři s největší pravděpodobností zadrženi a obviněni v souvislosti s událostí, ke které došlo loni v listopadu. Tou dobou oba pastoři pomáhali místním novinářům, kteří dokumentovali útoky vládních ozbrojených složek v Šanském státě. Při útocích byl vážně poškozen kostel, škola a několik obytných důmů. Pastoři zavedli novináře do kostela sv. Františka Xaverského, na který krátce předtím podnikly nálet vojenské bombardéry.

 

K zatčení pastorů došlo 24. prosince na vojenské základně v Byuha Gone, kam přišli vyjednat propuštění manželů-civilistů, kteří si na základně stěžovali na zničení svého domu. Přestože by soudní proces měl začít nejpozději 28 dní po zadržení, pastoři byli bez soudu zadržováni několik měsíců.

 

Navzdory všem okolnostem se modlete, aby oba uvěznění pastoři zůstali věrní svému povolání ke službě. Kéž tito křesťanští vedoucí a jejich rodiny neustále „doufají v Hospodina“, díky kterému „nabydou nové síly“ (Izajáš 40,31). Modlete se, aby se tito křesťané navzdory nelehké situaci celým srdcem upnuli k Bohu a naplňování jeho záměrů, aby dokázali současné období vnímat jako příležitost ke službě spoluvězňům, zatímco s nadějí vyhlížejí své propuštění.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.