Aktuálně

 

23. 11. 2017

Indie: Křesťanským společenstvím ve svazovém státě Tamilnádu nařízeno ukončení činnosti

 

 

(Morning Star News, Release International)

 

Úřady a policie ve svazovém státě Tamilnádu vystavily zákaz činnosti deseti místním společenstvím. Hinduističtí radikálové přinutili odpovědné orgány vydat nařízení, aby křesťané v okrese Coimbatore přestali pořádat bohoslužby bez úředního povolení. Schvalovací proces přitom může trvat i několik let. Podobné zákazy hrozí dalším dvaceti společenstvím.

 

V případě šesti společenství si na křesťanské aktivity stěžovali členové Ráštríj Svajamsévak Sangh (RSS), hinduistického nacionalistického polovojenského hnutí všeobecně považovaného za mateřskou organizaci vládnoucí strany Bharatíja Džanata. Dalším nařízením předcházela stížnost přívrženců skupiny Hanuman Sena, relativně nového hinduistického radikálního uskupení.

 

Ve snaze bránit se podobným stížnostem předložilo téměř 500 křesťanů memorandum, ve kterém se dožadují zajištění ochrany a opětovného povolení činnosti společenství. Navzdory naléhavým prosbám jim vrchní policejní velitel odmítl poskytnout podporu, respektive podniknout jakoukoli akci, a pouze konstatoval, že se nedá nic dělat.

 

Kromě zmíněných šesti společenství se letos v létě stal terčem útoku ještě místní sbor Assemblies of God ve městě Thennampalayam, který tehdy pořádal letní biblickou školu. Členové RSS napadli dodávku převážející děti a zranili přitom tři mladé lidi. V návaznosti na útok místní úřady vydaly rozhodnutí o ukončení činnosti společenství. Bezprostředním důvodem zákazu byla stížnost RSS, podle které pastor musí nejprve získat povolení, pokud chce v pořádání bohoslužeb pokračovat. Pastor přitom vedl společenství ve městě již více než pět let, aniž by do jeho činnosti úřady jakkoli zasahovaly.

 

Více informací o problémech, kterým jsou křesťané v jednotlivých indických svazových státech vystaveni, naleznete na stránce India Country Report.

 

Přestože místní úřady a armáda usilují o ukončení bohoslužeb těchto společenství, modlete se za zmaření veškerých plánů s cílem zastavení Božího díla mezi obyvateli této oblasti. Kéž si místní křesťané stále připomínají, že jejich modlitby a chvály nejsou omezeny nějakou budovou; ve skutečnosti k němu mohou přicházet kdykoli a kdekoli, neboť pravá bohoslužba spočívá v hledání Boha „v Duchu a v pravdě“ (Jan 4,23–24). Modlete se také za vedoucí představitele místních orgánů. Proste, aby Bůh obrátil jejich srdce k sobě. Modlete se, aby poselství evangelia proměnilo mnoho životů po celé zemi.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.