Aktuálně

 

24. 11. 2017

Eritrea: Představitelé režimu usilují o ovládnutí náboženských škol

 

 

(World Watch Monitor, Christian Solidarity Worldwide)

 

31. října došlo k incidentu, při kterém příslušníci bezpečnostních složek stříleli do účastníků protestní akce v hlavním městě Asmaře. Demonstrace měla upozornit na obavy ohledně nejnovějších trendů v oblasti školství. V rámci dlouhodobé strategie transformace všech akademických institucí na komunitní nebo státní školy je studentům zakazováno nosit jakékoli náboženské symboly nebo oblečení, včetně křesťanských křížů a muslimských šátků. O nařízení (zavedeném s okamžitou platností) se školy dozvěděly v září.

 

Jistá křesťanská škola obdržela 18. září dopis z místní kanceláře ministerstva školství, který nařizuje „uzavřít školu a předložit (místním úřadům) seznam všech studentů“. Autor dopisu rovněž citoval vyhlášku z roku 1995, podle které by měly být veškeré společenské aktivity – včetně akcí pořádaných na soukromých školách, ve zdravotnických zařízeních a v sirotčincích – řízené státem. Kromě toho by se náboženské organizace údajně měly starat pouze o duchovní záležitosti svých členů.

 

Letos uplynulo již 15 let od doby, kdy byl v Eritreji zaveden zákon zakazující praktikování křesťanství mimo rámec oficiálně schválených církevních uskupení.

 

Zatímco jsou v Eritreji uváděny do praxe restrikce omezující činnost místních škol, modlete se, aby související změny neodradily studenty od kráčení po cestách víry. Vyprošujte moudrost jejich rodinám, aby dokázaly na nastalou situaci reagovat způsobem ukazujícím na charakter spravedlivého a současně milujícího Boha, kterému společně slouží. Také nezapomínejte pozvedat na modlitbách studenty a další Eritrejce, které střelba do demonstrantů jakkoli zasáhla. Kéž tito lidé neztrácejí naději, ale s Boží pomocí a zmocněním si zachovají pevnou víru s ještě intenzivněji vnímají závazek naplňovat poslání, které přijali od samotného Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.