Aktuálně

 

25. 11. 2017

Severní Korea: Křesťané z podzemní církve si zachovávají pevnou víru navzdory protivenství

 

 
Severokorejci si mohou číst Bible na tajných místech díky balónům vypouštěným Hlasem mučedníků.

(The Christian Post)

 

Přestože křesťanům v Severní Koreji přináší jejich víra četné problémy, zůstávají vydaní Bohu, i když to často znamená udělat mnohem víc, než by „museli“. Choi Kwanghyuk, uprchlík, který v současné době žije ve Spojených státech, považuje za privilegium, že mohl na vlastní oči vidět upřímnou víru místních věřících ještě v dobách, kdy v této zemi vedl shromáždění podzemní církve. Přestože byla tato setkání přísně tajná, pro všechny zúčastněné byla velmi obohacující.

 

Choi se o křesťanství poprvé dozvěděl v Číně, kam se vypravil shánět jídlo. V té době navázal kontakt s křesťanským misionářem a začal studovat Bibli. Nakonec postupně seznámil s evangeliem devět svých přátel, zatímco s misionářovou pomocí opakovaně podnikal cesty do Číny a zpátky.

 

Navzdory silnému útisku, který křesťané v Severní Koreji prožívají, Choi založil společenství podzemní církve. „V podzemí jsme se setkávali doslova,“ prozradil v rozhovoru. „Ukrývali jsme se v prohlubni obdélníkového tvaru, která původně sloužila pro uskladnění zásob na zimu, a studovali Bibli při světle lampy. Zpívat nahlas jsme nemohli, tak jsme Boha chválili alespoň tichým pobrukováním písní.“

 

Choi hovořil také o vězeňských táborech, kam režim posílá politické vězně a křesťany. Přestože je jim výměnou za zapření Ježíše nabízena svoboda, mnozí křesťané v nechvalně proslulých vězeňských táborech v Severní Koreji lákavou nabídku odmítnou. Kéž pevná víra s kořeny zapuštěnými v podzemní církvi i nadále motivuje severokorejské křesťany k vydané službě Pánu.

 

Další zprávy včetně videoreportáží naleznete na stránce North Korea Country Report.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury, která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.
Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.