Aktuálně

 

01. 12. 2017

Uganda: Radikální muslim vydávající se za křesťana napadl ředitele školy

 

 

(Morning Star News, The Christian Post)

 

Radikální muslim vydávající se za křesťanského učitele 4. listopadu napadl Hassana Muwanguzi, ředitele křesťanské základní školy Hope of Glory International Nursery and Primary School (Mezinárodní mateřská a základní škola „Naděje slávy“) v osadě Kabuna v okrese Budaka. Několik žáků se od té doby bojí do školy chodit.

 

Vedení školy zjistilo, že Mugooda Siraji při přijímacím pohovoru lhal a ve skutečnosti učí děti islám, a proto byl vyzván, aby ze školy odešel. Mugooda nejprve souhlasil, o několik dní později se však do školy vrátil a násilím pronikl do kanceláře vedoucího učitelského sboru, který právě jednal s ředitelem.

 

Mugooda Hassana několikrát udeřil tupým předmětem s pokřikem „Alláhu Akbar“ a uprchl, přestože se jej učitelé snažili zadržet. O případu byla informována policie a Mugooda byl později předvolán k výslechu. Následně bylo zahájeno trestní stíhání na základě obvinění z vyhrožování a fyzického útoku.

 

Ředitel školy utrpěl zranění pravé ruky a obličeje, ze kterého silně krvácel. Policisté jej ve vážném stavu převezli do ošetřovny v Budaka, kde strávil dva dny, než byl propuštěn do domácího ošetřování. Podle informací vedoucího učitelského sboru Hassanovi stále není dobře a možná bude potřebovat další odbornou léčbu.

 

Modlete se, aby Bůh pomohl všem obětem útoku na ředitele školy. Kéž Hassana úplně uzdraví z fyzických zranění i souvisejícího traumatu. Modlete se také za Mugoodu, který měl útok na svědomí. Proste, aby se Bůh, který je původcem veškeré pravdy a lásky, dotkl jeho srdce a umožnil mu porozumět, že se dopustil něčeho zlého. Modlete se, aby činil pokání, prožil radost z odpuštění a získal věčný život.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.