Aktuálně

 

07. 12. 2017

Čína: Vyhoštění jihokorejských křesťanů z pohraničních oblastí

 

 
Řeka Ja-lu (Amnokkang) tvoří hranici mezi Čínou a Severní Koreou. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor, Hlas mučedníků Korea)

 

Stovky jihokorejských křesťanů, včetně mnoha církevních vedoucích, musely v uplynulém roce nedobrovolně odejít ze tří provincií v severovýchodní části země. Patrně se jedná o důsledek zavádění nové sady opatření s cílem dostat pod kontrolu veškeré náboženské aktivity.

 

Podle dostupných odhadů působí v severovýchodní části Číny více než tisíc jihokorejských pastorů a misionářů. Jejich odchod znamená ukončování činnosti mnoha společenství a mnoho opuštěných věřících. V lednu letošního roku bylo vyhoštěno 32 jihokorejských misionářů z oblasti Jen-ťi v provincii Ťi-lin, která hraničí se Severní Koreou. Ve městě Čchang-čchun, správním středisku provincie, již začátkem října neexistovalo ani jediné jihokorejské společenství.

 

Představitelé čínského režimu vyhoštění vysokého počtu jihokorejských křesťanů nijak nekomentovali, nicméně stojí za povšimnutí, že všechny tři provincie, kterých se deportace týkají – Liao-ning, Ťi-lin a Chej-lung-ťiang – hraničí se Severní Koreou. Místní úředníci podezírají některé pastory s poskytování pomoci severokorejským zběhům.

 

Dr. Eric Foley, výkonný ředitel korejského Hlasu mučedníků, není současnou situací nijak překvapen. Před podobným vývojem varoval již ve zprávě zveřejněné v roce 2014: „Lidem působícím přímo na místě je zřejmé, že situace Severokorejců v severovýchodní Číně je napjatá a stále se zhoršuje. Neočekávejte, že Čína bude jen nečinně přihlížet. Pokud Severní Korea vnímá misionáře působící v Číně jako potenciální zdroj nestability ve své zemi, a pokud označuje Čínu jako jejich hostitele, mohou misionáři očekávat četné zátahy na společenství a přípravná centra sloužící právě Severokorejcům.“ Dr. Foley ve svém článku také vyzýval k modlitbám za celou situaci.

 

V souvislosti s vyhoštěním mnoha jihokorejských křesťanů se modleme, aby Bůh povzbudil všechny, kterých se opatření nějakým způsobem dotýkají. Kéž je utěšuje svou přítomností a připomíná jim, že otevře dveře, které nikdo nemůže zavřít (Zjevení 3,8). Zatímco v opuštěných společenstvích zůstávají prázdná místa, modlete se za další rozvoj služby severokorejským uprchlíkům, aby neztráceli naději. Nezapomínejte přitom ani na projekty a akce organizované korejským Hlasem mučedníků – Podzemní univerzita (příprava misionářů), Podzemní technologie (výchova učedníků), vypouštění horkovzdušných balónů s Biblemi, rozhlasové vysílání, distribuce MP3 přehrávačů a další oblasti tolik potřebné služby.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.