Aktuálně

 

08. 12. 2017

Keňa: Muslimští radikálové napadli děti křesťanské vdovy

 

 
Matka napadených dětí na cestě nedaleko Nairobi. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

17. listopadu došlo k incidentu, při kterém skupina radikálních muslimů napadla tři z osmi dětí křesťanské vdovy žijící na okraji Nairobi. Starší dvě utrpěly vážná zranění.

 

Hadiya, původem ze Somálska, krátce před útokem odjela z domu, aby se zúčastnila pohřbu [v jiném městě]. V půl šesté ráno vtrhli do jejího domu útočníci, rovněž Somálci.

 

Všechny tři děti tou dobou spaly; sedmnáctiletá dcera ve svém pokoji, dva synové v jiné místnosti v přední části domu. Vetřelci zabušili na dveře, načež se jich synové (ve věku 13 a 21 let) zeptali, co jsou zač. Radikálové však místo odpovědi rozbili okno a vlezli dovnitř. Když se děti pokusily utéct, útočníci je napadli. Podařilo se jim však zmizet dřív, než na místo dorazili sousedé.

 

Všechny tři zraněné děti byly urychleně převezeny do místního zdravotnického střediska; podlaha v přední místnosti zůstala po útoku potřísněná krví. Nejmladší syn utrpěl poranění levé nohy, krku a hrudníku; staršího bratra útočníci několikrát udeřili tupým předmětem a způsobili mu vážná poranění hlavy, hrudníku a zad. Sedmnáctiletá sestra, kterou útočníci rovněž surově bili a kopali, krvácela z nosu a měla pohmožděné žebro.

 

Nejednalo se o první útok na Hadiyinu rodinu. Od obrácení ke křesťanství vytrpěla i s dětmi mnoho pronásledování. Při jiném incidentu, ke kterému došlo v loňském roce, útočníci zmlátili jiného dospělého syna do bezvědomí.

 

Modlete se za tuto vdovu. Proste, aby Bůh Hadiyu a její děti posiloval, uzdravoval, chránil a naplňoval odvahou, aby mohli odrážet jeho charakter a seznamovat s ním lidi ve svém okolí. Přestože odevzdání života Kristu způsobilo této vdově a jejím dětem mnoho potíží, kéž všichni zakusí skutečný pokoj a radost pramenící z poznání Toho, kdo zaslíbil, že bude „ochráncem vdov“ a „otcem sirotků“. Přimlouvejte se také za pachatele útoku. Kéž i oni odpoví na puzení Ducha svatého, který v jejich životech jedná skrze modlitby svého lidu a přitahuje je k sobě neutuchající věčnou láskou.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.