Aktuálně

 

14. 12. 2017

Nigérie: V jižní části země byl unesen a zavražděn oční optik

 

 
Misionář Ian Squire, který obětavě sloužil místním obyvatelům v nigerijském spolkovém státě Delta. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor, The Telegraph)

 

13. října byl zavražděn unesený britský oční optik – krátce poté, co zazpíval píseň Amazing Grace (Úžasná milost) pro povzbuzení ostatních rukojmích. Sedmapadesátiletého Iana Squire zastřelil jeden ze čtyř členů gangu, kteří ho unesli společně se třemi dalšími křesťanskými humanitárními pracovníky z kliniky ve spolkovém státě Delta. Střelec odmítl svůj čin jakkoli zdůvodnit; vymahatelnost práva je v tomto spolkovém státě prakticky nulová.

 

Podle informací kolegů, kteří zajetí přežili, byl Ian zastřelen hned první den ráno. Únosci je zadržovali v bambusové chatrči uprostřed bažin. Tři týdny po Ianově smrti byli Dr. David Donovan, jeho žena Shirley a čtvrtá rukojmí Alanna Carson propuštěni po předání výkupného, které pravděpodobně zaplatila nigerijská vláda.

 

Dr. Donovan uvedl, že Ian učil místní křesťany vyrábět dioptrické brýle s využitím unikátního přístroje na broušení čoček, který sám navrhl a zkonstruoval s ohledem na využití v divočině. V celém spolkovém státě není žádná podobná služba k dispozici. Dr. Donovan připomněl Ianovy pracovní úspěchy, jeho vynálezy označil za „vynikající“ a „revoluční“. „Ian byl muž víry,“ dodal nakonec. „Muž, který skutečně hladověl po hlubším poznání Boha – tento důraz byl v jeho životě na prvním místě.“

 

Začátkem listopadu místní obyvatelé uspořádali demonstraci proti radikálům. Obávali se, že Ianův únos a vražda bude znamenat uzavření kliniky. Naštěstí misionáři dostatečně proškolili místní zaměstnance, takže mohou pokračovat v provozu zařízení bez dohledu [Britů].

 

V návaznosti na tuto tragédii se modlete, aby Bůh pomáhal zbylým misionářům prokazovat lásku obyvatelům Nigérie, navzdory nenávisti únosců, se kterou se setkali. Modlete se, aby je naplňoval svým pokojem, zatímco se zotavují z psychického traumatu. Kéž Bůh rovněž utěšuje, uzdravuje a zachovává Ianovu rodinu a přátele, stejně jako všechny obyvatele spolkového státu Delta, kteří si cenili života a služby zavražděného misionáře. Přimlouvejte se také za únosce, kteří ve své duchovní zaslepenosti a otevřenosti špatným vlivům spáchali tento hrůzný zločin. Kéž jim Duch svatý umožní spatřit Ježíše a přijmout jeho proměňující lásku.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.