Aktuálně

 

15. 12. 2017

Pákistán: Parlamentní debata o zákonu proti rouhání

 

 

(Centre for Legal Aid, Assistance and Settlement)

 

Členové pákistánského parlamentního výboru nedávno otevřeně vystoupili s názorem, že je nezbytné zabránit zneužívání zákona proti rouhání. 23. listopadu senátorka Nasrín Džalil, předsedkyně výboru pro lidská práva, prohlásila, že [v důsledku tohoto zákona] trpí nevinní lidé, kteří jsou z rouhání obviňováni bezdůvodně. Výbor proto usiluje o zavedení procedurálních změn, které by do budoucna podobnému zneužívání zamezily.

 

V reakci na tento krok zástupce ministerstva vnitra uvedl, že by mělo dojít k důkladnému přezkoumání celé problematiky, do které se zapojí zainteresované osoby z provinčních vlád, zástupci ministerstev pro náboženské záležitosti, informace, zákon a spravedlnost, Výbor pro islámskou ideologii (CII) a další komise a instituce. Výbor navíc zmiňuje, že CII již v minulosti ve svých zprávách navrhovala možnost udělování trestů za neoprávněné žaloby vycházející z oddílu 295-C trestního řádu.

 

Výbor přislíbil vypracování studie, založené na doporučeních ministerstva pro náboženské záležitosti a CII a také na nedávném rozsudku islámábádského vrchního soudu týkajícím se konkrétního případu rouhání. Státní výbor pro lidská práva navrhuje zavést opatření, podle kterého by případy týkající se oddílu 295-C mohli řešit pouze policisté s hodností superintendanta (policejního náčelníka) a vyšší. Ministerstvo pro náboženské záležitosti stanovisko výboru podpořilo s tím, že přestože zásadní změny samotného zákona nejsou možné, procedurální změny a opatření zabraňující jeho zneužívání by měly být předmětem dalšího zkoumání.

 

Modlete se, aby Bůh obdařil moudrostí členy parlamentního výboru a dalších zainteresovaných skupin a institucí, zatímco diskutují o zákonu proti rouhání a zvažují nezbytné změny. Modlete se také za nadpřirozenou ochranu pro všechny, kdo se zasazují za tyto úpravy, které by měly zabránit budoucímu zneužívání zákona. Pozvedejte na modlitbách uvězněné křesťany jako jsou Asia Bibi a další nevinní bratři a sestry, kteří si odpykávají tresty odnětí svobody na základě souvisejících obvinění. Proste, aby se jich Bůh zastal, pomohl prokázat jejich nevinu, vysvobodil je a také dal poznat pravdu, lásku a zachraňující milost jejich žalobcům a dalším obyvatelům Pákistánu, kteří potřebují jeho spasení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.