Aktuálně

 

16. 12. 2017

Laos: Propuštění křesťanů zadržovaných pro svou víru

 

 
Těmto křesťanům rovněž hrozí nebezpečí, že budou kvůli uctívání Ježíše ve své osadě zatčeni. (Ilustrační fotografie: Hlas mučedníků USA)

(Hlas mučedníků USA)

 

Letos v září policisté zadrželi šest křesťanských manželských párů a následně je osm hodin vyslýchali. Po celou dobu na ně také vyvíjeli nátlak, aby se zřekli své víry a přestali pořádat bohoslužby. Dva čerstvě obrácené páry při výslechu dostaly strach a víru zapřely, o několik dní později však rozhodnutí následovat Krista obnovily.

 

Od té doby však tito křesťané nemohou svobodně vzdávat Bohu chválu ve své osadě, ale musejí dojíždět na bohoslužby do města. Kromě toho již ve vesnici nejsou vítáni. Policisté jim navíc během výslechu oznámili, že pokud budou na své víře trvat, stát jim přestane poskytovat veškeré služby.

 

Navzdory izolaci a četným dalším problémům vytrvávají tito křesťané ve víře, ctí Boha a jeho přikázání. Modlete se, aby i nadále sílili v duchu a prožívali s Bohem hluboký vztah. Kéž svými životy a věrným křesťanským svědectvím demonstrují jeho nepodmíněnou lásku, milosrdenství a odpuštění, které se stanou pro jejich sousedy inspirací, aby jej rovněž začali následovat.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.