Aktuálně

 

21. 12. 2017

Egypt: Balíčky ‚Christmas Blessing‘ dodávají naději rodinám pronásledovaných křesťanů

 

 
Akce „Christmas Blessing“ (Vánoční požehnání) se letos zaměřuje na trpící křesťanské rodiny v Egyptě.

(Hlas mučedníků Kanada)

 

Více než 40 lidí přišlo o život a mnoho dalších utrpělo zranění při bombových útocích na letošní Květnou neděli v oblasti nilské delty. Co do počtu obětí se jednalo o nejtragičtější incident od útoku na katedrálu sv. Marka v Káhiře v prosinci 2016. Podobné incidenty upozorňují na sílící nepřátelství, které i nadále ohrožuje bezpečnost církve v Egyptě.

 

V letošním roce má kanadský Hlas mučedníků v plánu poskytnout pomoc 3000 křesťanským rodinám v devíti egyptských osadách formou předání balíčků Christmas Blessing. Tyto rodiny se setkávají s pronásledováním prakticky denně, zatímco se snaží žít život víry v nepřátelském prostředí. Projekt Christmas Blessing je způsobem vyjádření naší solidarity s pronásledovanými bratry a sestrami v Kristu, kteří se kvůli své víře ocitají v obtížných situacích. Společně s modlitbami jim můžeme poskytnout pomoc, naději a povzbuzení.

 

Každý balíček, který obsahuje praktické potřeby a dárek pro děti, udělá svému příjemci radost. A co je ještě důležitější, rodiny oceňují skutečnost, že dárky, které obdrží, pocházejí od křesťanských bratrů a sester v Kanadě, kteří na ně pamatují v jejich utrpení. Zatímco si připomínáme dar Boží lásky, ztělesněný v jeho Synu Ježíši, kéž nás tento Dar motivuje ke zprostředkování Dobré zprávy dalším lidem po celém světě.

 

Prosíme vás, abyste v období mezi Vánoci a blížícím se začátkem nového roku společně s naším týmem pamatovali na tyto pronásledované křesťany na modlitbách. Modlete se také za členy našeho zahraničního týmu, který má letošní distribuci balíčků na starost, stejně jako za všechny příjemce, kteří balíčky obdrží. Zatímco se snažíte být požehnáním pro druhé, kéž i vy sami přijmete požehnání z milosti a dobroty našeho Spasitele a Pána.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.