Aktuálně

 

04. 01. 2018

Uganda: Radikálové ve východní části země zbili mladého křesťana do bezvědomí

 

 

(Morning Star News)

 

16. listopadu došlo v okrese Mayuge na východě Ugandy k incidentu, při kterém místní radikálové zbili mladého křesťana do bezvědomí. Sedmadvacetiletý Mulangira Ibrahim šel po bohoslužbě navštívit pastora, když mu zavolal neznámý člověk a tvrdil, že se s ním pastor chce setkat před kostelem. Mulangira se tedy otočil a vracel se zpátky, záhy ho však přepadli čtyři muži a začali ho mlátit. Kromě toho mu vyhrožovali zabitím, pokud se nevzdá své víry.

 

Když se Mulangira probral z bezvědomí, zjistil, že se kolem něj shromáždili policisté, pastor a několik členů společenství. Krátce poté byl urychleně převezen do nedalekého zdravotnického zařízení na ošetření. Při útoku utrpěl četná zranění a dodnes trpí bolestmi zad. Incident byl nahlášen na policii, vyšetřování stále probíhá. V době obdržení této zprávy nebyl zatím nikdo zatčen.

 

Mulangira je bývalý učitel islámu. Poprvé se přihlásil ke Kristu před dvěma roky a u místních radikálů se jeho rozhodnutí nesetkalo s pochopením. Jakmile se o konverzi dozvěděli, unesli mu manželku, Nalunkumu Joweria, a tři děti ve věku 8, 6 a 4 roky. Navíc Mulangirovi vypověděli nájemní smlouvu a prodali veškerý majetek, takže se rázem ocitl bez domova. Mulangira se od té doby skrývá. Střechu nad hlavou nalezl v kostele vzdáleném 1,5 kilometru.

 

Modlete se, aby Bůh uzdravil tohoto mladého muže, který pro svou věrnost fyzicky i duševně tolik vytrpěl. Modlete se, aby Bůh naplnil jeho srdce nadpřirozeným ujištěním a útěchou, aby zůstal duchovně silný a neztrácel naději. Zatímco nedočkavě vyhlíží den, kdy se znovu shledá s unesenou ženou a dětmi, kéž se po celou dobu pevně drží zaslíbení Všemohoucího Boha, který přikázal svým andělům, aby je chránili na všech jejich cestách (Žalm 91,11). Přimlouvejte se také za radikály, kteří útok spáchali, stejně jako za únosce jeho ženy a dětí. Modlete se, aby i oni prožili dramatické setkání s Ježíšem, zmrtvýchvstalých Spasitelem a Pánem, které promění jejich životy.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.