Aktuálně

 

05. 01. 2018

Mexiko: Rodiny vyhnány z domovů

 

 

(Christian Solidarity Worldwide)

 

Z osady Tuxpan de Bolaños v mexickém spolkovém státě Jalisco musela 4. prosince odejít početná skupina místních Huicholů. Celkem 64 mužů, žen a dětí bylo vyhnáno z domova kvůli svému náboženskému přesvědčení. Indiáni byli nákladním automobilem odvezeni do hor a ponecháni svému osudu.

 

Dr. Jorge Lee Galindo, ředitel Impulso 18 (mexická organizace zabývající se ochranou svobody náboženského vyznání), k incidentu poznamenal, že představitelé místních orgánů nechali zdemolovat většinu domů, takže se rodiny ani nemají kam vrátit. Mezi zmíněnými 64 vyhoštěnými se nacházelo 22 evangelikálních křesťanů (7 dospělých a 15 dětí), kteří nakonec nalezli útočiště ve společenství Puente de Camotlán ve spolkovém státě Nayarit. Společně s nimi přišlo o domov 42 svědků Jehovových, kteří byli ubytováni v městském víceúčelovém centru v Bolaños (ve státě Jalisco).

 

Vyhnání příslušníků náboženských menšin z Tuxpan de Bolaños předcházelo obdobné vyhoštění dalších 20 křesťanských rodin (přibližně 50 lidí včetně dětí) v lednu 2016; této skupině bylo navíc v prosinci předchozího roku vyhrožováno. Představitelé obecního zastupitelstva vyhoštění evangelikálů zdůvodnili jejich odmítavým postojem vůči návrhům na přijetí domorodého náboženství, které je v oblasti rozšířené.

 

Přestože Výbor pro lidská práva ve státě Jalisco již v prosinci 2015 zahájil veřejnou debatu ve snaze stávající spory vyřešit, náboženská nesnášenlivost následovníků ostatních skupin přetrvává. Státní orgány nepodnikly žádné kroky na ochranu vyhoštěných obyvatel, ani nebylo vydáno žádné rozhodnutí o vyplacení odškodného za zničený majetek.

 

Další informace o problémech evangelikálních křesťanů v Mexiku naleznete na stránce Mexico Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh posiloval a povzbuzoval svou přítomností rodiny i jednotlivce, kteří se stali terčem bezpráví. Kéž jim nadpřirozená ochrana, zaopatření a útěcha neustále připomínají jeho věrnost a zaslíbení, že nikdy neopustí ani nezapomene na svůj lid (Židům 13,5–6). Modlete se, aby je nakonec dovedl na bezpečné místo, kde budou skutečně vítáni a dostanou možnost začít znovu budovat své životy a uskutečňovat plány, které pro ně Bůh připravil (Jeremjáš 29,11). Kéž se mezitím stanou nádobami jeho slitování a milosti, navzájem si pomáhají a také slouží lidem, se kterými se na nové cestě setkají.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.