Aktuálně

 

06. 01. 2018

Indie: Starý křesťan si stále zachovává víru, navzdory intenzivnímu pronásledování

 

 
Fotografie: Hlas mučedníků Austrálie

(Hlas mučedníků Austrálie)

 

Rok poté, co na vlastní kůži již poosmé zakusil otevřené pronásledování, je devadesátiletý Džatja připraven trpět znovu a stále se nesmírně touží dělit o dobrou zprávu evangelia s každým, kdo ji chce slyšet. Křehký, ale energický křesťan žije v nejmenované osadě v jižní Indii, ve které se to jen hemží placenými donašeči organizace Ráštríj svajamsévak sangh (RSS, česky Národní svaz dobrovolníků), jejímž cílem je zastrašovat a dokonce násilím nutit křesťany, aby se vrátili k „hinduistickým kořenům“.

 

Džatjovy problémy začaly v roce 1992, kdy odmítl podepsat písemný slib, že přestane zvěstovat evangelium. Policisté reagovali na Džatjovu zatvrzelost tak, že mu zpřelámali všechny prsty. O tři roky později ho hinduističtí radikálové zbili a odvlekli na policejní stanici, kde strávil týden za mřížemi. Jizvy na Džatjově levé paži a ruce jsou trvalou připomínkou třetího případu pronásledování pro víru. Tehdy ho hinduistický extrémista sešvihal řetězem od bicyklu a způsobil mu hluboké tržné rány. Důkazy o dalších útocích si uchovává v balíčku z konopného papíru – fotografie a různé novinové články, které o jeho útrapách vyšly.

 

Kdykoli se však Džatja vrátí z nemocnice domů, vždycky jen sáhne po Bibli a pokračuje ve vydávání svědectví sousedům. Pravidelně se modlí s hinduisty, rozdává evangelizační letáky a vypráví místním, že Ježíš zemřel i za ně. Společně se dvěma dětmi vedou společenství tvořené přibližně 40 věřícími, kteří se scházejí v přístavku u jeho domu.

 

Přestože byl Džatja kvůli šíření své víry nesčetněkrát bit, je odhodlán šířit evangelium za každou cenu, doslova do posledního dechu. Zatímco touto formou stále horlivě slouží Bohu, modlete se za něj i členy jeho společenství, aby byli světlem ve svém městě, ve kterém žije přibližně 10 000 hinduistů. Kéž Bůh mocnými způsoby demonstruje těmto lidem svou lásku, aby radostně přijali jeho dar záchrany pro věčnost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Sam Wellman: William Carey

 

Kniha o životě anglického misionáře v Indii.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indie, doporučujeme vám titul William Carey – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 159 Kč (130 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.