Aktuálně

 

06. 01. 2018

Indie: Starý křesťan si stále zachovává víru, navzdory intenzivnímu pronásledování

 

 
Fotografie: Hlas mučedníků Austrálie

(Hlas mučedníků Austrálie)

 

Rok poté, co na vlastní kůži již poosmé zakusil otevřené pronásledování, je devadesátiletý Džatja připraven trpět znovu a stále se nesmírně touží dělit o dobrou zprávu evangelia s každým, kdo ji chce slyšet. Křehký, ale energický křesťan žije v nejmenované osadě v jižní Indii, ve které se to jen hemží placenými donašeči organizace Ráštríj svajamsévak sangh (RSS, česky Národní svaz dobrovolníků), jejímž cílem je zastrašovat a dokonce násilím nutit křesťany, aby se vrátili k „hinduistickým kořenům“.

 

Džatjovy problémy začaly v roce 1992, kdy odmítl podepsat písemný slib, že přestane zvěstovat evangelium. Policisté reagovali na Džatjovu zatvrzelost tak, že mu zpřelámali všechny prsty. O tři roky později ho hinduističtí radikálové zbili a odvlekli na policejní stanici, kde strávil týden za mřížemi. Jizvy na Džatjově levé paži a ruce jsou trvalou připomínkou třetího případu pronásledování pro víru. Tehdy ho hinduistický extrémista sešvihal řetězem od bicyklu a způsobil mu hluboké tržné rány. Důkazy o dalších útocích si uchovává v balíčku z konopného papíru – fotografie a různé novinové články, které o jeho útrapách vyšly.

 

Kdykoli se však Džatja vrátí z nemocnice domů, vždycky jen sáhne po Bibli a pokračuje ve vydávání svědectví sousedům. Pravidelně se modlí s hinduisty, rozdává evangelizační letáky a vypráví místním, že Ježíš zemřel i za ně. Společně se dvěma dětmi vedou společenství tvořené přibližně 40 věřícími, kteří se scházejí v přístavku u jeho domu.

 

Přestože byl Džatja kvůli šíření své víry nesčetněkrát bit, je odhodlán šířit evangelium za každou cenu, doslova do posledního dechu. Zatímco touto formou stále horlivě slouží Bohu, modlete se za něj i členy jeho společenství, aby byli světlem ve svém městě, ve kterém žije přibližně 10 000 hinduistů. Kéž Bůh mocnými způsoby demonstruje těmto lidem svou lásku, aby radostně přijali jeho dar záchrany pro věčnost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.