Aktuálně

 

12. 01. 2018

Alžírsko: Sílící tlak na křesťanská společenství

 

 

(Middle East Concern)

 

V posledních měsících jsou křesťanská společenství i jednotliví věřící v Alžírsku pod stále větším tlakem ze strany místních úřadů. Existují obavy, že tento tlak signalizuje koordinovanou kampaň spočívající právě v zintenzivnění aktivit namířených proti praktikování křesťanství.

 

V třetím prosincovém týdnu byli ve městě Chlef zadrženi tři křesťané ze severoalžírského Tizi Ouzou. Měli domluvenou schůzku v místní kavárně. Jakmile do kavárny vstoupili, prohledali je policisté a našli u nich křesťanskou literaturu. Následoval dlouhý výslech na policejní stanici. Místní deník, známý svými protikřesťanskými postoji, incident popsal jako „zmařený pokus o evangelizaci“. Redaktor v článku nepravdivě obvinil křesťany z toho, že své skutečné záměry skrývali pod rouškou humanitární pomoci, jen aby zlákali mladé muslimy ke konverzi. Měli jim nabízet peníze a možnosti cestování. Všichni tři křesťané byli propuštěni, stále jim však hrozí obvinění z proselytismu.

 

K dalšímu incidentu došlo 14. prosince. Po inspekci modlitebny církevní vedoucí „obdrželi nařízení od guvernéra provincie, aby ukončili veškeré náboženské aktivity“. Vedoucí známého společenství v Ouargla byli obviněni z toho, že nemají povolení k užívání budovy k náboženským účelům, navíc budova údajně nevyhovuje bezpečnostním předpisům. Křesťané dostali možnost požádat o dodatečné povolení ministerstvo pro náboženské záležitosti, současně jim však bylo sděleno, že bohoslužby budou moci obnovit až tři měsíce po jeho případném vydání.

 

Jen několik týdnů před uzavřením církevní budovy v Ouargla museli křesťané nedobrovolně přestat používat jinou sborovou budovu a knihkupectví ve městě Aïn el-Turk na severozápadě země. Veškeré aktivity musel ukončit také křesťanský seminář v Boudjemaa. Na vedoucího semináře čeká tento měsíc vyšetřování.

 

Více informací o sílícím pronásledování křesťanů v Alžírsku naleznete na stránce Algeria Country Report.

 

V souvislosti se sílícím tlakem místních orgánů se modlete, aby křesťané žijící v těchto problematických částech Alžírska vzhlíželi k Hospodinu, „Učiniteli nebe a země“, hledali u něj tolik potřebnou pomoc a očekávali nadpřirozený zásah (Žalm 121,1–2). Kéž jeho přítomnost a zaslíbení posílí jejich odhodlání sdílet se o Dobrou zprávu s ještě větším zápalem a přispějí tak k proměně životů mnoha lidí ve svém okolí, včetně těch, kteří jim nespravedlivě působí příkoří. Kéž je Velitel této duchovní bitvy dovede k znovuobsazení ztracených území a konečnému vítězství skrze moc Božího slova a modlitby (2. Paralipomenon 20,15–17, Efezským 6,17).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.