Aktuálně

 

25. 01. 2018

Burkina Faso: Tisíce lidí se dožadovaly propuštění uneseného lékaře

 

 
Fotografie: World Watch Monitor

(World Watch Monitor)

 

15. ledna vyšly tisíce lidí do ulic města Djibo v provincii Soum, aby vyzvali představitele režimu k iniciativě vedoucí k propuštění australského lékaře Kena Elliotta uneseného před dvěma lety. K únosu se přihlásil ‚Saharský emirát‘, odnož severoafrické organizace „Al-Káida v islámském Maghrebu“.

 

Dr. Elliot s manželkou Jocelyn v uplynulých čtyřiceti letech vedli zdravotnické zařízení ve městě Djibo, které mělo v době únosu kapacitu 120 lůžek. Jocelyn byla propuštěna v únoru 2016, odmítla však Burkinu Faso opustit. (Radikálové poději zveřejnili audionahrávku, ve které tvrdí, že Jocelyn propustili proto, že nechtějí do války zatahovat ženy.)

 

Dr. Elliott byl přezdíván „lékař chudých“. Pacientům poskytoval bezplatnou péči, čímž jim ušetřil spoustu peněz a problémů. Po uzavření kliniky musejí obyvatelé cestovat nespolehlivou místní dopravou do hlavního města Ouagadougou. Mnozí z nich, kteří lékařskou péči potřebují, však nemají peníze na tak dlouhou cestu, ubytování ani samotnou lékařskou péči. Nejvíce jsou ukončením provozu zařízení postiženy děti a staří lidé.

 

Loni v červenci se dr. Elliott společně s několika dalšími rukojmími ze Západu objevil ve videu, které zveřejnili jeho únosci. Ve videu dr. Elliott prosí vládní představitele, zejména v Austrálii a Burkině Faso, aby udělali vše co je v jejich silách a pomohli vyjednat jeho propuštění. Unesený lékař se ve videonahrávce obrací také na svou rodinu s ujištěním, že se těší na opětovné shledání, ve které pevně věří. „Znovu vám chci říct, že vás mám všechny rád, a oceňuji veškeré vaše modlitby a péči…“

 

Proste milujícího Nebeského Otce, aby v tomto období nejistoty nadpřirozeně zasáhl do životů všech zbývajících rukojmích, zatímco trpělivě čekají na propuštění. Vyprošujte všem přeživším obětem ochranu, duchovní i fyzickou sílu a také dostatečnou výživu a péči, zatímco představitelé režimu vyjednávají s radikály odpovědnými za jejich únos. Kéž je po celou dobu patrné jednání Ducha svatého na pozadí veškerého dění i v srdcích všech zúčastněných. Přimlouvejte se také za příbuzné, přátele a místní obyvatele, aby spočinuli v ujištění, že Bůh „bude střežit dokonalým pokojem mysli těch, kdo mu důvěřují“ (Izajáš 26,3 ČSP).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.