Aktuálně

 

26. 01. 2018

Čína: Představitelé státních orgánů narušili pořádání bohoslužeb

 

 
Čínští křesťané si zachovávají víru navzdory pronásledování. (Ilustrační fotografie: China Aid)

(China Aid)

 

Představitelé státních orgánů loni o Vánocích narušili pořádání bohoslužeb dvou křesťanských společenství v oblasti Nan-le v provincii Che-nan v centrální Číně.

 

Budova společenství Chung-en ve městě Pchu-jang byla úředně zapečetěna, aby v ní křesťané nemohli uspořádat vánoční shromáždění.

 

Modlitba druhého společenství, známého jako Církev Cchang-ku, stojí na soukromém pozemku. Z tohoto důvodu se nejprve zdálo, že ji úřady nebudou moci nechat uzavřít. Nicméně po třech vánočních bohoslužbách, kterých se zúčastnil značný počet křesťanů, dorazilo na místo několik policejních hlídek. Jakmile ve shromáždění začal nějaký křesťan hovořit o Ježíši a o Bibli, zástupci místního Úřadu pro náboženské záležitosti ho přerušili a obvinili z nedovoleného kázání.

 

Muž se snažil namítat, že není kazatel, ale přijel do společenství pouze jako host, agenti se však přesto stále snažili průběh shromáždění sabotovat. Dostali se až na pódium s úmyslem něco říct, přítomní křesťané však začali hlasitě zpívat. Když do budovy dorazili další křesťané na pozdější bohoslužbu, úředníci se rozhodli, že jim nechají alespoň vypnout topení – kvůli údajným bezpečnostním nedostatkům.

 

Vánoční shromáždění pokračovalo navzdory zimě, dokud jej úředníci přibližně v 10 hodin večer neukončili a nezablokovali všechny přístupové komunikace. Několik členů vedení bylo později vyzváno k připojení ke státem kontrolované církvi, což odmítli.

 

Veškeré aktivity společenství působících pod hlavičkou státem uznaného „Hnutí trojí soběstačnosti“ podléhají cenzuře a musí být v souladu s programem komunistické strany, která se snaží ovlivňovat náboženské přesvědčení všech obyvatel země. Z tohoto důvodu se mnozí křesťané zdráhají tato společenství navštěvovat.

 

Další zprávy o pronásledování křesťanů v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Představitelé místních orgánů se snaží narušovat aktivity zmíněných dvou společenství v Nan-le s cílem definitivně zmařit jejich službu. Modlete se, aby se Bůh svých věrných následovníků zastal. V jeho neomylném Slově čteme: „Vím o tvých skutcích. Hle, otevřel jsem před tebou dveře, a nikdo je nemůže zavřít. Neboť… zachoval jsi mé slovo a mé jméno jsi nezapřel“ (Zjevení 3,8). Kéž si tito křesťané zachovají ducha chvály, ať se nacházejí kdekoli – s vědomím, že pravou bohoslužbu není možné uvěznit za zdmi budov. Vyprošujte jim také povzbuzení k vydávání svědectví o mocných skutcích, které již Bůh v jejich středu vykonal a ještě vykoná. Kéž jsou naplněni Duchem svatým, aby i představitelé státních orgánů zapojení do případu začali toužit po Boží spáse a mocným projevům jeho přítomnosti ve svých životech.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.