Aktuálně

 

03. 02. 2018

Írán: Křesťané se odvolali proti vyměřeným trestům odnětí svobody

 

 

(Mohabat News, Christian Solidarity Worldwide)

 

Soudce íránského Revolučního soudu v prosinci 2017 odsoudil dva křesťany k celkem osmi letům odnětí svobody na základě usvědčení z údajného spáchání trestných činů souvisejících se státní bezpečností. Surúš Saraie a Eskandar Rezaie z Íránské církve dostali každý sedm let za „založení skupiny usilující o narušení státní bezpečnosti“ a jeden rok navíc za „šíření protistátní propagandy“. Oba muži se proti rozsudku odvolali. (Zprávu o zatčení těchto křesťanů, ke kterému došlo v roce 2012 při modlitebním setkání domácí skupinky, naleznete níže v sekci Související odkazy.)

 

Rozsudek byl vynesen na závěr slyšení 4. komory Revolučního soudu v Šírázu. Současně s nimi byla odsouzena ještě křesťanka jménem Zahra Norúzá Kaškúlí – k ročnímu odnětí svobody za údajné „členství ve skupině vykonávající protistátní činnost“. Také ona se proti rozsudku odvolala.

 

Podle článku 23 íránské ústavy „osobní přesvědčení jednotlivce nesmí být předmětem vyšetřování a nikdo nesmí být omezován nebo stíhán jen za to, že určité přesvědčení zastává“. Navzdory tomu jsou v současné době (od nástupu prezidenta Rúháního) příslušníci náboženských menšin zatýkáni stále častěji. Křesťané jsou zcela běžně obviňováni z narušování státní bezpečnosti a těmito obviněními se následně ospravedlňují vysoké tresty.

 

Modlete se, aby křesťané navzdory vyneseným rozsudkům nepřestali vzhlížet k Bohu, původci a dokonavateli jejich víry (Židům 12,2), a aby si nezoufali. Kéž dohlédnou dál než na svou aktuální situaci a spatří Boží větší plány a vyšší záměry, nejen pro své životy, ale i pro duchovní vliv, který mohou mít v nastalé situaci na své okolí. Modlete se, aby Bůh zjednal spravedlnost, naplnil právní zástupce křesťanů moudrostí a zařídil jejich vysvobození. Kéž jsou mezitím jako věrní svědkové neustále naplňováni Duchem svatým a přijímají útěchu z jeho přítomnosti.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.