Aktuálně

 

03. 02. 2018

Írán: Křesťané se odvolali proti vyměřeným trestům odnětí svobody

 

 

(Mohabat News, Christian Solidarity Worldwide)

 

Soudce íránského Revolučního soudu v prosinci 2017 odsoudil dva křesťany k celkem osmi letům odnětí svobody na základě usvědčení z údajného spáchání trestných činů souvisejících se státní bezpečností. Surúš Saraie a Eskandar Rezaie z Íránské církve dostali každý sedm let za „založení skupiny usilující o narušení státní bezpečnosti“ a jeden rok navíc za „šíření protistátní propagandy“. Oba muži se proti rozsudku odvolali. (Zprávu o zatčení těchto křesťanů, ke kterému došlo v roce 2012 při modlitebním setkání domácí skupinky, naleznete níže v sekci Související odkazy.)

 

Rozsudek byl vynesen na závěr slyšení 4. komory Revolučního soudu v Šírázu. Současně s nimi byla odsouzena ještě křesťanka jménem Zahra Norúzá Kaškúlí – k ročnímu odnětí svobody za údajné „členství ve skupině vykonávající protistátní činnost“. Také ona se proti rozsudku odvolala.

 

Podle článku 23 íránské ústavy „osobní přesvědčení jednotlivce nesmí být předmětem vyšetřování a nikdo nesmí být omezován nebo stíhán jen za to, že určité přesvědčení zastává“. Navzdory tomu jsou v současné době (od nástupu prezidenta Rúháního) příslušníci náboženských menšin zatýkáni stále častěji. Křesťané jsou zcela běžně obviňováni z narušování státní bezpečnosti a těmito obviněními se následně ospravedlňují vysoké tresty.

 

Modlete se, aby křesťané navzdory vyneseným rozsudkům nepřestali vzhlížet k Bohu, původci a dokonavateli jejich víry (Židům 12,2), a aby si nezoufali. Kéž dohlédnou dál než na svou aktuální situaci a spatří Boží větší plány a vyšší záměry, nejen pro své životy, ale i pro duchovní vliv, který mohou mít v nastalé situaci na své okolí. Modlete se, aby Bůh zjednal spravedlnost, naplnil právní zástupce křesťanů moudrostí a zařídil jejich vysvobození. Kéž jsou mezitím jako věrní svědkové neustále naplňováni Duchem svatým a přijímají útěchu z jeho přítomnosti.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.