Aktuálně

 

08. 02. 2018

Kamerun: Teroristé z Boko Haram při útoku zapalovali budovy

 

 
Děti ze severního Kamerunu (Far North), které přišly o domov. (Ilustrační fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor, Global Christian News)

 

Obyvatele osady Roum v kamerunském regionu Far North (Dálný sever) v noci 16. ledna probudily plameny, které zachvátily dvě církevní budovy a mnoho obytných chatrčí. K odpovědnosti za útok se přihlásili radikálové ze skupiny Boko Haram, kteří vesnici v pozdních večerních hodinách přepadli. Čtyři místní lidé přišli při útoku o život.

 

Kromě kostela společenství Union des Eglise Evangelique a katolické fary oheň zcela zničil 93 chatrčí, 20 skladišť potravin a 11 motocyklů. Ve stejnou dobu bylo napadeno také nedaleké zdravotnické zařízení patřící evangelikální církvi.

 

Začátkem ledna radikálové z nigerijské organizace Boko Haram zaútočili několik dalších osad ve stejné oblasti, včetně měst Mozogo a Moskota. V regionu Far North na hranicích s Nigérií dochází k útokům Boko Haram opakovaně, jedním z nejčastějších terčům je department Mayo Tsanga, ve kterém leží uvedená dvě města.

 

V srpnu 2017 radikálové z Boko Haramu unesli šest dětí ve městě Moskota. Při akci zabili jejich otce, Adamu Nguda, který sloužíl jako sborový starší. Traumatizovanou matku nechali na místě činu a odjeli. (Dětem ve věku 3 až 15 let se později podařilo ze zajetí uprchnout; nalezli je příslušníci místní domobrany poblíž hranice s Nigérií.)

 

Kéž Bůh chrání všechny oběti terorismu před dalšími výhrůžkami a útoky. Modlete se, aby je utěšoval a naplňoval nadějí, zatímco se vzpamatovávají ze svých ztrát. Vyprošujte jim také praktickou pomoc – přístřeší, jídlo, dopravu a místo k pořádání bohoslužeb. Kéž nepřestávají věřit, že se o ně Bůh postará a pomůže jim obnovit jejich životy a životy jejich společenství.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.