Aktuálně

 

09. 02. 2018

Keňa: Napadení studentů na střední škole

 

 
Budova školy Jamhuri High School v keňském Nairobi. (Fotografie: Wikimapia)

(Morning Star News, The Christian Post)

 

23. ledna v nočních hodinách muslimští studenti zbili a pobodali spolužáky, kteří odmítli konvertovat k islámu.

 

Na střední škole Jamhuri High School v severní části Nairobi panovalo napětí již několik týdnů. Muslimští studenti – převážně Somálci, Boranové a Oromové (Gallové) – si stěžovali na diskriminaci. Kvůli sílící nevraživosti byly na internátní škole dokonce zavedeny oddělené toalety a knihovní sekce, aby se muslimové s křesťany nesetkávali.

 

Konflikt vyvrcholil ve zmíněný lednový den, když několik muslimských mládežníků začalo křesťany urážet a snažili se je přinutit, aby odrecitovali islámské vyznání víry a podstoupili očistné rituály. Následně křesťany napadli noži a mačetami. Podle dostupných zpráv donesl do školy zbraně neznámý člověk zvenčí.

 

Nejméně 35 studentů utrpělo zranění, včetně několika útočníků, kterým se křesťané snažili bránit. (Celkem školu navštěvuje přibližně 1500 studentů.) Někteří z nich skončili v nemocnici s bodnými zraněními a vymknutými klouby. Zraněn byl údajně také ředitel školy, Fred Awuor, a rovněž on musel být hospitalizován. Po útoku byla škola až do odvolání uzavřena. Policie případ stále vyšetřuje.

 

Připojte se k nám v modlitbách, aby Bůh naplnil všechny zúčastněné svou moudrostí a pokojem, zatímco se učitelé, zástupci různých institucí a rodiče společně snaží ‚uklidnit bouři‘ a konflikt vyřešit. Modlete se za uzdravení zraněných studentů i jejich ředitele, na těle i na duchu. Kéž všichni díky Kristově lásce prožijí smíření a obnovu narušených vztahů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Nabídka knih z nakladatelství Stefanos s 30% slevou

Milost přehojná + Poutníkova cesta jen za 354 Kč!

Uvedená cena je platná pouze při společné objednávce obou knih s využitím objednávkového formuláře na těchto stránkách, podmínkou je dodržení speciálního postupu (jedná se o kombinaci několika slev).

 

Poštovné a balné neúčtujeme, uhradíte jen cenu samotných knih (354 Kč za každou sadu). Akce je časově omezená, platí pouze v únoru 2019.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.