Aktuálně

 

10. 02. 2018

Indonésie: Procitnutí a poznání pravdy

 

 

(Hlas mučedníků Austrálie)

 

Jákob se narodil ve zbožné muslimské rodině a odmala docházel na večerní vyučování Koránu. S postupem času se ke studiu stále více upínal a také se pětkrát denně svědomitě modlil. Jedné noci se mu však zdál sen, který zcela změnil jeho životní dráhu. Ve snu se setkal s Člověkem, který mu řekl, že „jednoho dne bude dobrým služebníkem“. Přestože Jákob tak docela nerozuměl co to znamená, okamžitě začal přemýšlet o křesťanství.

 

Pochopil mimořádnou důležitost snu a vydal se na dlouhou pouť hledání odpovědí na své otázky, která trvala celé období dospívání. Věci se mu však ujasnily až na vysoké škole, kde se setkal s pastorem Simeonem a pod jeho vedením se začal seznamovat s „Boží knihou“. Díky studiu Bible Jákob objevil radost plynoucí z přijetí Ježíše jako osobního Spasitele.

 

Rozhodnutí následovat Krista s sebou však přineslo také pronásledování. Jakmile se přátelé dozvěděli o Jákobově nově nalezené víře, označili ho za odpadlíka. Kvůli nepřátelským reakcím kamarádů se Jákob rozhodl, že o svém obrácení neřekne příbuzným, protože nechtěl, aby ho zavrhli také rodiče.

 

Jednoho dne však bratr nalezl v Jákobově pokoji křesťanské zpěvníky a pravda vyšla najevo. Bratr se ho snažil obrátit zpátky k islámu, přičemž došlo i na fyzické útoky. Jákob ale zůstal ve svém rozhodnutí následovat Krista pevný. Navzdory veškerému protivenství se odmítl nové víry vzdát.

 

Později získal bakalářský titul v oboru učitelství a v současné době působí v „madrase“ (arabské označení pro „vzdělávací instituci“). V touze využít každou příležitost se Jákob rozhodl, že si v dokladech nenechá změnit náboženskou příslušnost. Společně s pastorem Simeonem a dalším bratrem v Kristu Jákob postupně rozšiřuje své pole působnosti a nedávno začal kázat evangelium také v Malajsii. Modleme se, aby na Jákobovi stále spočívalo Boží požehnání, zatímco při nadpřirozeně připravených příležitostech bude šířit zvěst o Boží dobrotě.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.