Aktuálně

 

10. 02. 2018

Indonésie: Procitnutí a poznání pravdy

 

 

(Hlas mučedníků Austrálie)

 

Jákob se narodil ve zbožné muslimské rodině a odmala docházel na večerní vyučování Koránu. S postupem času se ke studiu stále více upínal a také se pětkrát denně svědomitě modlil. Jedné noci se mu však zdál sen, který zcela změnil jeho životní dráhu. Ve snu se setkal s Člověkem, který mu řekl, že „jednoho dne bude dobrým služebníkem“. Přestože Jákob tak docela nerozuměl co to znamená, okamžitě začal přemýšlet o křesťanství.

 

Pochopil mimořádnou důležitost snu a vydal se na dlouhou pouť hledání odpovědí na své otázky, která trvala celé období dospívání. Věci se mu však ujasnily až na vysoké škole, kde se setkal s pastorem Simeonem a pod jeho vedením se začal seznamovat s „Boží knihou“. Díky studiu Bible Jákob objevil radost plynoucí z přijetí Ježíše jako osobního Spasitele.

 

Rozhodnutí následovat Krista s sebou však přineslo také pronásledování. Jakmile se přátelé dozvěděli o Jákobově nově nalezené víře, označili ho za odpadlíka. Kvůli nepřátelským reakcím kamarádů se Jákob rozhodl, že o svém obrácení neřekne příbuzným, protože nechtěl, aby ho zavrhli také rodiče.

 

Jednoho dne však bratr nalezl v Jákobově pokoji křesťanské zpěvníky a pravda vyšla najevo. Bratr se ho snažil obrátit zpátky k islámu, přičemž došlo i na fyzické útoky. Jákob ale zůstal ve svém rozhodnutí následovat Krista pevný. Navzdory veškerému protivenství se odmítl nové víry vzdát.

 

Později získal bakalářský titul v oboru učitelství a v současné době působí v „madrase“ (arabské označení pro „vzdělávací instituci“). V touze využít každou příležitost se Jákob rozhodl, že si v dokladech nenechá změnit náboženskou příslušnost. Společně s pastorem Simeonem a dalším bratrem v Kristu Jákob postupně rozšiřuje své pole působnosti a nedávno začal kázat evangelium také v Malajsii. Modleme se, aby na Jákobovi stále spočívalo Boží požehnání, zatímco při nadpřirozeně připravených příležitostech bude šířit zvěst o Boží dobrotě.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce

 

Podivuhodný příběh americké misionářky v japonském zajetí za druhé světové války.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indonésie, doporučujeme vám titul Ve stínu vycházejícího slunce – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 236 Kč (181 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.