Aktuálně

 

16. 02. 2018

Súdán: Církevní vedoucí pokutováni; protikřesťanská kampaň stále pokračuje

 

 
Fotografie: Middle East Concern

(Middle East Concern)

 

8. února soud vyměřil sedmi křesťanům pokutu ve výši 2500 až 5000 súdánských liber (přibližně 2800 až 5600 korun) za to, že se snažili zabránit konfiskaci budovy školy patřící společenství Súdánské presbyteriánské evangelikální církve ve městě Omdurman. Dalších osmnáct křesťanů bylo zproštěno viny. Tomuto konkrétnímu incidentu předcházelo několik dalších případů zabavení nebo zničení majetku ve městech po celém Súdánu.

 

Podle zprávy zveřejněné organizací Middle East Concern jsou do těchto případů zapojeni i vládní představitelé. Vše začalo poté, co vedení denominace propustilo členy majetkového výboru kvůli prokázaným podvodům. Do situace se však vložili státní úředníci, propuštěné členy komise dosadili zpátky a umožnili jim prodat církevní majetek jistému podnikateli s úzkými vazbami na vládní kruhy.

 

V podobné situaci se ocitla také Súdánská církev Kristova – rovněž s příspěním úřady jmenované majetkové komise.

 

Další zprávy z poslední doby o konfiskaci a demolicích církevních budov v Omdurmanu naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Vyprošujte súdánským křesťanům Boží moudrost a vedení, zatímco se potýkají s podobnými nařízeními (Matouš 10,16). Pozvedejte na modlitbách všechny, kdo přišli o budovy používané k bohoslužbám a v současné době hledají možnosti dalšího společného scházení. Modlete se, aby Bůh nadpřirozeně zasáhl v jejich prospěch a také aby po všech stránkách zaopatřil sedm křesťanů, kteří byli nedávno pokutováni.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.