Aktuálně

 

17. 02. 2018

Indie: Pastor nalezen zavražděný ve svém domě

 

 
Fotografie: Morning Star News

(Morning Star News, AsiaNews)

 

20. ledna byl ve svém domě nalezen oběšený pastor – pouhý týden poté, co místní hinduističtí radikálové podali stížnost, že se cítí být obtěžováni. Třiačtyřicetiletý Gideon Perijasvami pastoračně vedl společenství Machnjim v osadě Adjačeri v distriktu Kančipuram v jižní Indii. Tělo nalezly dvě ženy, které v časných ranních hodinách přišly do domu uklízet. Podle dostupných zpráv bylo sice vše naaranžováno jako sebevražda, nicméně existují náznaky, že se jednalo o vraždu, včetně řezné rány na krku skryté pod oprátkou.

 

Policisté se původně vůbec nechtěli případem zabývat. Po stížnostech příbuzných pastora Gideona však nakonec přislíbili, že vše důkladně a spravedlivě vyšetří. Po celém Tamilnádu jsou v reakci na pastorovo úmrtí organizovány protesty, jejichž účastníci se dožadují přijetí účinných opatření, která by pomohla případům pronásledování křesťanů předcházet.

 

Pastor Gideon konvertoval od hinduismusu před 25 lety, společenství v Adjačeri vedl více než 12 let. Místní hinduističtí radikálové byli existencí společenství rozhořčeni a snažili se proti němu bojovat zejména kvůli živému svědectví a zvěstování evangelia příslušníkům nižších kast. Navzdory všem protestům pastor Gideon před smrtí prohlásil: „Nemám s tím problém. Dá-li Bůh, zemřu jako mučedník pro Krista; služba však neskončí.“

 

Pamatujte na modlitbách na rodinu pastora Gideona a členy jeho společenství, kteří truchlí nad nečekanou ztrátou. Modlete se za pokračující růst křesťanství v Adajčeri a v celé Indii. Kéž místní pronásledovaní křesťané spočinou v ujištění, že Kristova církev skutečně zvítězí (Matouš 16,18).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.