Aktuálně

 

23. 02. 2018

Turecko: Nevybuchlá podomácku vyrobená bomba měla křesťany zastrašit

 

 
Fotografie: World Watch Monitor

(Middle East Concern, World Watch Monitor)

 

Pracovníky katolického společenství Panny Marie v Trabzonu vyděsilo doutnající torzo podomácku vyrobené trubkové bomby, nalezené 4. února ráno na zahradě u kostela. Bomba naštěstí neexplodovala. Místní policisté prozkoumali záznam z bezpečnostní kamery a hovořili s několika sousedy, nikoho však neoznačili jako podezřelého.

 

K incidentu došlo v době, kdy si křesťané připomínají 12. výročí vraždy kněze Andrey Santoro z tohoto společenství. Poslední dobou se turečtí křesťané z různých denominací stávají terčem výhrůžek i útoků stále častěji. 7. prosince 2017 bylo vyhrožováno zabitím pastorovi a dalšímu církevnímu pracovníkovi ze společenství Protestantské církve v Balıkesiru.

 

K zastrašování křesťanů jsou používány i jiné taktiky – rozbitá okna a poutače, islámská hesla nastříkaná sprejem na zdech, ohořelé Nové zákony pohozené před kostely. Poslední dobou se objevují také zprávy ve sdělovacích prostředcích vyjadřující velmi kritické postoje vůči křesťanům, se zjevným záměrem poštvat veřejné mínění proti církvi.

 

Více informací o pronásledování v Turecku a starší zprávy naleznete na stránce Turkey Country Report.

 

Turečtí křesťané prosí o modlitby za své bezpečí, zatímco musí čelit sílícímu nepřátelství. Vzdejme Bohu díky za to, že nedávný pokus o bombový útok selhal a nikdo nebyl zraněn. Přimlouvejme se společně za to, aby Bůh zmařil také všechny budoucí útoky. Kéž dojde také k významné změně v trendu sílící zaujatosti vůči těmto věrným křesťanům a zvýšení povědomí o jejich kladných charakterových vlastnostech, pozitivním vlivu na okolí a významnému přispění ke zkvalitňování společného soužití ve městech a vesnicích po celé zemi.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.