Aktuálně

 

24. 02. 2018

Egypt: Naživu díky Kristově přítomnosti

 

 
Samiha (vpravo) zázračně přežila bombový útok. (Fotografie: Open Doors USA)

(Open Doors USA)

 

11. prosince 2016 navštívila Samiha Tawfiq Awad katedrálu sv. Petra v Káhiře. Když se v její bezprostřední blízkosti odpálil sebevražedný atentátník, všichni ji považovali za mrtvou. Přišla o polovinu obličeje a lékaři připravovali manžela na to, že jeho žena nepřežije. Dnes Samiha i její muž Qalini všem radostně vyprávějí, že Bůh měl jiné plány. Nikdo nedokáže vysvětlit, jak mohla přežít, dokonce již byla zapsána na seznam obětí. Bůh však její život zázračně zachoval až do chvíle, kdy se jí konečně začali věnovat lékaři.

 

Samiha hovořila o tom, že při explozi i později v nemocnici nalézala největší sílu v Kristově přítomnosti. Z kostela si již skoro nic nepamatuje, jen vidění Ježíše na stropě. Ježíš se jí několikrát zjevil i během dlouhé rekonvalescence v nemocnici. „Byla jsem ochotná pro Ježíše zemřít,“ vypráví Samiha. „Ale když mě takto zázračným způsobem zachoval při životě, jistě si přeje, abych žila.“

 

Zatímco vzpomínají na osudový prosincový den, potýkají se Samiha i Qalini s přirozenými vnitřními reakcemi. Qalini se přiznává, že pro něj není jednoduché odpustit útočníkovi, který ublížil jeho drahé ženě. Při těchto zápasech si stále dokola v Bibli čte, co Ježíš říká o odpouštění nepřátelům. Na druhou stranu Samiha již dokáže upřímně prohlásit „pokud bych někdy potkala rodinu útočníka, zeptala bych se jich na jedinou věc – ‚znáte Ježíše?‘“

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.