Aktuálně

 

03. 03. 2018

Malajsie: Unesený pastor je i po roce stále pohřešován

 

 
Fotografie: World Watch Monitor

(World Watch Monitor)

 

Unesený malajský pastor Raymond Koh je pohřešován již déle než rok. 13. února 2017 ho za bílého dne na silnici přepadli maskovaní muži, donutili ho zastavit, vyvlekli ho z auta a nakonec s oběma vozy odjeli neznámo kam. Celý průběh akce zachytily bezpečnostní kamery. Záznam byl několikrát odvysílán [v televizi], ale nikdo nevystoupil s žádnými požadavky a není známo, co se s pastorem Raymondem stalo.

 

Pastorovi bylo v minulosti opakovaně vyhrožováno a byl obviňován ze zvěstování evangelia muslimům. (Evangelizace muslimů je v Malajsii nelegální, být Malajcem oficiálně znamená být muslimem.) Příbuzní vyjádřili znepokojení také ze skutečnosti, že se policisté více zabývají obviněními, která proti němu muslimové vznášeli, než aby pátrali po únoscích.

 

Loni v březnu byl jistý Lam Chang Nam, řidič Uberu, obviněn z pokusu získat od Raymondových příbuzných peníze za zprostředkování pastorova propuštění. Všeobecně se mělo za to, že Nam nemá s únosem nic společného, pouze chce nastalou situaci zneužít ve svůj prospěch. Minulý měsíc ale události nabraly nečekaný směr, Lam byl zatčen a obviněn z pastorova únosu.

 

Manželka pastora Raymonda, Susanna, však nová obvinění zpochybňuje a není sama, kdo nedůvěřuje celému způsobu vedení vyšetřování. Nedávno zveřejnila výzvu, ve kterém prosí o manželovo propuštění a současně děkuje obyvatelům Malajsie za podporu. „Toužím po tom, aby byl Raymond propuštěn, abychom se opět shledali a mohli společně jako rodina oslavit čínský Nový rok.“

 

Předkládejte své prosby za propuštění uneseného pastora milujícímu Bohu a Spasiteli, který má moc uchránit svůj lid před každým nebezpečím (Žalm 91,14). Pamatujte v tomto nelehkém období také na Raymondovu ženu Susannu a celou jejich rodinu, zatímco s nadějí vyhlížejí jeho návrat. Modlete se společně s námi, aby během nadcházejícího soudního procesu vyšla najevo pravda a byla zjednána spravedlnost.

 

Fotografie: World Watch Monitor

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Nabídka knih z nakladatelství Stefanos s 48% slevou

Jan Kalvín + Smělý jako beránek jen za 189 Kč!

Uvedená cena je platná pouze při společné objednávce obou knih s využitím objednávkového formuláře na těchto stránkách, podmínkou je dodržení speciálního postupu (jedná se o kombinaci tří různých slev).

 

Poštovné a balné neúčtujeme, uhradíte jen cenu samotných knih (189 Kč za každou sadu). Jedná se o časově omezenou akci, platí pouze v prosinci 2018.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.