Aktuálně

 

08. 03. 2018

Nigérie: Radikálové z Boko Haram unesli další školačky

 

 
Ilustrační fotografie: Wikimedia Commons (cc)

(Hlas mučedníků Austrálie, CNN)

 

Obyvatelé Nigérie si nedávno znovu připomněli rok 2014 a tehdejší únos studentek ze školy v Chiboku.

 

19. února došlo k útoku na dívčí školu ve městě Dapchi ve spolkovém státě Yobe. Když radikálové ze skupiny Boko Haram uprchli z místa činu, společně s nimi zmizelo také 110 školaček ve věku 11 až 19 let.

 

Úřady zpočátku popíraly, že by se jednalo o únos, a snažily se tvrdit, že dívky mohly jen utéct. Brzy bylo však zřejmě, že je útočníci odvezli na neznámé místo. Policie po dívkách intenzivně pátrá.

 

Vyjednavačka mezi teroristickou skupinou Boko Haram a nigerijskou vládou uvedla, že ji kontaktovali lidé, kteří se přihlásili k odpovědnosti. Údajně ji ujistili, že jsou dívky v bezpečí a v dobrém stavu, a že budou v pořádku propuštěny. O jejich aktuální situaci nejsou však k dispozici žádné další informace.

 

(Poznámka překladatele: Krátce po únosu se objevila zpráva o záchraně části dívek nigerijskou armádou, která se přes zahraniční agentury dostala i do našich sdělovacích prostředků. Tato informace se nezakládala na pravdě a vláda spolkového státu Yobe se již za její zveřejnění omluvila.)

 

Z 276 dívek unesených v Chiboku v roce 2014 jich je více než 100 stále pohřešovaných. Některé z již nalezených studentek byly v zajetí znásilněny a přinuceny k uzavření sňatku s únosci. Existují obavy, že stejný osud může potkat i školačky z Dapchi.

 

Předkládejte všechny pohřešované dívky z Dapchi a Chiboku před Boží trůn milosti. Proste za jejich ochranu v zajetí a brzké propuštění. Pamatujte také na dívky z Chiboku, které jsou již na svobodě a snaží se znovu začlenit do společnosti a začít žít normální život mezi svými blízkými.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.