Aktuálně

 

09. 03. 2018

Ghana: Nárůst náboženského napětí

 

 
Fotografie: Pulse Ghana

(Starr News, World Watch Monitor)

 

Nejméně čtyřem křesťanským společenstvím byl vydán zákaz pořádání bohoslužeb v prostorách stadionu Aliu Mahama ve městě Tamale na severu města. Vedení stadionu odmítlo křesťanům prodloužit smlouvu. Celá řada náboženských a politických uskupení přitom může stadion využívat i nadále.

 

V polovině února obdrželi zástupci čtyř společenství reprezentujících více než 700 křesťanů výzvu, aby stadion nejpozději do deseti dnů vyklidili. Ještě před vypršením ultimáta jim byla ukončena dodávka elektřiny.

 

Vedoucí postižených společenství tvrdí, že rozhodnutí obdrželi krátce poté, co byl stadion přejmenován na Stadion Aliu Mahamy, prvního muslimského viceprezidenta Ghany. Nově vydaný zákaz považují za přímý útok na křesťany.

 

Ke křesťanství se v Ghaně hlásí více než 70 procent obyvatel a země je všeobecně vnímána jako vzor stability v regionu – většinu okolních států sužují nepokoje. Ghanští muslimové a křesťané spolu zatím dokázali žít v míru.

 

Poslední dobou však v severní části země sílí islámský proselytismus, cílený zejména na mládež. Kromě toho v těchto převážně muslimských oblastech dochází k nárůstu nesnášelivosti vůči křesťanství a celkového napětí.

 

Další informace o Ghaně naleznete na stránce Ghana Country Report.

 

Přimlouvejte se za křesťany z postižených společenství, kteří se snaží dosáhnout rovného zacházení a navzdory této komplikaci se chtějí i nadále společně scházet. Modlete se, aby vedoucí političtí představitelé Ghany byli spravedliví ke všem obyvatelům země a bránili podobným protekcionistickým praktikám. Kéž místní křesťané mohou i nadále předávat svým bližním poselství o Kristově zachraňující lásce ke všem lidem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.