Aktuálně

 

24. 03. 2018

Čína: Obhájce lidských práv zemřel za podivných okolností

 

 
Obhájce lidských práv Li Paj-kuang s bývalým americkým prezidentem George W. Bushem. (Fotografie: ChinaAid)

(China Aid, Christian Solidarity Worldwide)

 

Li Paj-kuang, známý čínský advokát zabývající se ochranou lidských práv, 26. února zemřel ve vojenské nemocnici, přestože se ještě o několik dní dříve těšil dobrému zdraví. Existují obavy, že na jeho smrti mají podíl představitelé režimu.

 

Li byl převezen do nemocnice s lehkými bolestmi břicha a o několik hodin později bylo oznámeno jeho úmrtí. Podle vyjádření nemocnice měl vážné problémy s játry a vykrvácel. (Do té doby Li o žádných zdravotních problémech nevěděl.)

 

V posledních měsících se Li stále častěji setkával s výhrůžkami a obtěžováním ze strany státních institucí kvůli své práci spočívající v obhajobě lidí utiskovaných režimem. Několik týdnů před svou smrtí se zúčastnil „Národní modlitební snídaně“ ve Washingtonu D. C., společně s několika dalšími čínskými lidskoprávními aktivisty.

 

Úmrtí doktora Li znamená značnou ztrátu v oblasti ochrany práv čínských občanů. Ještě větší prázdnotu však zanechala jeho smrt v životě manželky Sü Chan-mej a syna Li Čching-sin. Blízký přítel Bob Fu z organizace ChinaAid k jeho skonu uvedl: „Jsme hluboce zarmouceni ztrátou jednoho z nejodvážnějších a nejproústavnějších právníků.“

 

Více informací o problémech, se kterými se potýkají čínští křesťané, včetně případů, do kterých byl osobně zapojen i doktor Li, naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se za všechny, kdo truchlí nad úmrtím svého přítele, spolupracovníka a příbuzného. Pamatujte v nadcházejících dnech zejména na Liovu manželku a syna. Přimlouvejte se také za čínská společenství, jejichž členové zvěstují Kristovo evangelium navzdory obtížím, které jsou s tím spojeny.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.