Aktuálně

 

24. 03. 2018

Čína: Obhájce lidských práv zemřel za podivných okolností

 

 
Obhájce lidských práv Li Paj-kuang s bývalým americkým prezidentem George W. Bushem. (Fotografie: ChinaAid)

(China Aid, Christian Solidarity Worldwide)

 

Li Paj-kuang, známý čínský advokát zabývající se ochranou lidských práv, 26. února zemřel ve vojenské nemocnici, přestože se ještě o několik dní dříve těšil dobrému zdraví. Existují obavy, že na jeho smrti mají podíl představitelé režimu.

 

Li byl převezen do nemocnice s lehkými bolestmi břicha a o několik hodin později bylo oznámeno jeho úmrtí. Podle vyjádření nemocnice měl vážné problémy s játry a vykrvácel. (Do té doby Li o žádných zdravotních problémech nevěděl.)

 

V posledních měsících se Li stále častěji setkával s výhrůžkami a obtěžováním ze strany státních institucí kvůli své práci spočívající v obhajobě lidí utiskovaných režimem. Několik týdnů před svou smrtí se zúčastnil „Národní modlitební snídaně“ ve Washingtonu D. C., společně s několika dalšími čínskými lidskoprávními aktivisty.

 

Úmrtí doktora Li znamená značnou ztrátu v oblasti ochrany práv čínských občanů. Ještě větší prázdnotu však zanechala jeho smrt v životě manželky Sü Chan-mej a syna Li Čching-sin. Blízký přítel Bob Fu z organizace ChinaAid k jeho skonu uvedl: „Jsme hluboce zarmouceni ztrátou jednoho z nejodvážnějších a nejproústavnějších právníků.“

 

Více informací o problémech, se kterými se potýkají čínští křesťané, včetně případů, do kterých byl osobně zapojen i doktor Li, naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se za všechny, kdo truchlí nad úmrtím svého přítele, spolupracovníka a příbuzného. Pamatujte v nadcházejících dnech zejména na Liovu manželku a syna. Přimlouvejte se také za čínská společenství, jejichž členové zvěstují Kristovo evangelium navzdory obtížím, které jsou s tím spojeny.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.