Aktuálně

 

13. 04. 2018

Pákistán: 20 osob obviněných z upálení křesťanských manželů zproštěno viny

 

 
Šama a Šahzád

(The Christian Post, Radio Free Europe, Morning Star News)

 

Šahzád Masih (26) a jeho o dva roky mladší manželka Šama v listopadu 2014 uklízeli odpadky ve vesnici Kod Radhakišan, přičemž Šama údajně spálila několik listů z Koránu.

 

Jakmile se nepotvrzená zpráva dostala na veřejnost, shromáždilo se ve zmíněné osadě několik set lidí a dožadovalo se jejich smrti. Nakonec byli oba manželé vhozeni do cihlářské pece a upáleni. Později se ukázalo, že bylo obvinění smyšlené a vzniklo zřejmě proto, že chudí manželé dlužili majiteli pece nějaké peníze.

 

V roce 2016 bylo pět lidí odsouzeno k trestu smrti a několik dalších k odnětí svobody. Mnozí však byli propuštěni na svobodu, přestože se na vraždě přímo podíleli. 24. března 2018 bylo zproštěno viny dalších 20 mužů. Někteří aktivní účastníci vůbec nebyli obviněni. Mnozí lidé si kladou otázku, zda místní soudy vůbec někdy celý případ spravedlivě vyšetří.

 

Modlete se za nastolení spravedlnosti. Vyprošujte Boží pokoj příbuzným a přátelům zavražděných manželů, kteří stále truchlí nad tragickou ztrátou (Filipským 4,7). Modlete se, aby Boží milost byla zjevná nejen v jejich životech, ale také v životech spolupachatelů útoku, aby porozuměli daru spasení a uvěřili v Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.