Aktuálně

 

14. 04. 2018

Uganda: Příbuzní polili nedávno obráceného křesťana rozpáleným olejem

 

 
Ugandský muž při modlitbě (Ilustrační fotografie: Charles Nambasi / Pixabay)

(Morning Star News)

 

Pouhý týden poté, co se mladý muslim obrátil ke Kristu, polili ho rozlícení příbuzní rozpáleným olejem.

 

4. března navštívil sedmadvacetiletý Gobera Bašír s přítelem modlitebnu v sousední vesnici a ve shromáždění přijal Ježíše Krista jako svého Spasitele a Pána. Pastor mu daroval Bibli a upozornil ho, aby byl opatrný, když si z ní bude číst – věděl, že všichni jeho příbuzní jsou muslimové.

 

O několik dní později ho však při čtení Bible přistihla sestra a nenechala si to pro sebe. 10. března večer dorazila ke Goberovu domu skupina lidí, násilím pronikli dovnitř, křesťana svázali a polili rozpáleným olejem – způsobili mu přitom vážné popáleniny na více než čtyřiceti procentech těla. Poté ho odvlekli do nedalekého močálu, kde ho v bezvědomí nechali ležet.

 

Když se Gobera probral, zjistil, že se nachází mezi křesťany, kteří ho odvezli na místní kliniku. Podle posledních zpráv se mu četné popáleniny nehojí dobře a stále potřebuje lékařskou péči. Gobera se od té doby skrývá. Incident nenahlásil na policii, aby neprozradil totožnost lidí, kteří mu pomáhají.

 

Modlete se za Goberovo uzdravení. Proste, aby se mu dostalo potřebné lékařské péče a aby už netrpěl bolestmi. Vyprošujte Boží požehnání také lidem, kteří mu během období rekonvalescence pomáhají (Matouš 25,40). Kéž se Bůh nadpřirozeně dotkne pachatelů útoku, aby si mohli uvědomit pomýlenost svých cest a potřebu Kristovy lásky a zachraňující milosti.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.