Aktuálně

 

15. 04. 2018

Alžírsko: Křesťan propuštěn z vězení!

 

 
Slimane Bouhafs (Fotografie: World Watch Monitor)

(Middle East Concern, World Watch Monitor)

 

Máme pro vás radostnou zprávu – Slimane Bouhafs, odsouzený k odnětí svobody na základě obvinění z rouhání, byl po osmnácti měsících propuštěn z vězení. Slimane byl zadržován od července 2016 za to, že na své facebookové stránce zveřejnil zprávu, která byla klasifikována jako urážka islámu.

 

Soud původně křesťanovi vyměřil trest odnětí svobody na horní hranici zákonné sazby: pět let. V září 2016 však byl trest snížen na tři roky a v červenci 2017 ještě jednou v rámci částečné prezidentské milosti.

 

Ve vězení byl Slimane vystaven bití spoluvězňů, které mu přivodilo vážné zdravotní problémy. Příbuzní proto požádali o částečné prominutí trestu, nebo alespoň přeložení do vězeňského zařízení blíže k domovu. Obě žádosti byly zamítnuty. Když ho však manželka s dcerou jely 1. dubna navštívit do vězení, obdržely nečekaný telefonát s informací, že byl Slimane propuštěn.

 

Slimane i jeho dcera vyjádřili hlubokou vděčnost za četné povzbudivé dopisy, které rodina obdržela z celého světa. Ředitel kanadského Hlasu mučedníků pro oblast severní Afriky a Blízkého východu komentoval křesťanovo propuštění následovně: „Vzdáváme Bohu chválu za propuštění našeho bratra [v Kristu] na svobodu v jím určený čas; velice povzbudilo místní církev i jeho rodinu.“ Děkujeme vám, že na Slimaneho i nadále pamatujete ve svých modlitbách, zatímco si opět zvyká na život na svobodě. Vyprošujte mu přetrvávající ochranu, uzdravení a celkovou obnovu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.