Aktuálně

 

20. 04. 2018

Sýrie: Křesťané v krizové situaci

 

 

(Hlas mučedníků Kanada)

 

Stovky tisíc Kurdů ze severní Sýrie prchají před útoky islámských radikálů podporovaných tureckou armádou. Lidé, kteří původně žili na venkově v okolí Afrinu (město v oblasti, která je považována za kurdské území) na nějakou dobu nalezli útočiště právě v tomto městě. 18. března se však kurdští vojáci museli z Afrinu stáhnout a přenechat město islamistům. Turecký prezident Recep Erdogan přislíbil, že do města nastěhuje arabské (ne-kurdské) obyvatele Sýrie, kteří v současné době pobývají v Turecku jako uprchlíci.

 

Kurdští obyvatelé se tedy opět rozprchli do okolí jen s tím, co unesli na zádech. Krizová situace postihla také 300 Kristových následovníků z jejich řad, kteří v Afrinu spolupracovali na humanitárním projektu. Zatímco humanitární pomoc novým uprchlíkům nyní poskytuje řada jiných organizací, modlete se, aby křesťané nebyli při distribuci pomoci přehlíženi.

 

Děkujeme vám, že na tyto křesťany pamatujete na modlitbách, zatímco se snaží povzbuzovat ostatní obyvatele oblasti, kteří trpí společně s nimi, a demonstrují Kristovu lásku navzdory nesmírným obtížím, kterým jsou v současné době sami vystaveni. Modlete se za všechny, kdo se podílejí na různých humanitárních projektech, aby je Bůh posiloval, ochraňoval a zaopatřoval vším potřebným, aby mohli obětem krize pomáhat. Kéž Bůh mocně zasáhne do této problémy sužované země, naplní svým pokojem příslušníky všech skupin, kteří se stali obětí konfliktu v syrsko-tureckém pohraničí, a naplní všechny jejich potřeby.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.