Aktuálně

 

21. 04. 2018

Súdán: Křesťané obviněni v souvislosti s protestem proti konfiskaci školní budovy

 

 
Kostel společenství SPEC v súdánském Omdurmanu. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

V dubnu 2017 skupina křesťanů ve městě Omdurman zorganizovala protestní akci na vyjádření nesouhlasu s konfiskací a prodejem církví vlastněné školní budovy. Třídenní protest skončil zatčením několika mužů. Krátce poté ozbrojený dav napadl ženy, které na místě demonstrace zůstaly. Několik mužů přispěchalo ženám na pomoc a v nastalém zmatku tragicky přišel o život sborový starší Younan Abdullah.

 

V následujících dnech a měsících bylo mnoho zadržených křesťanů propuštěno na svobodu, některým byla vyměřena pokuta. 11. dubna 2018 soud rozhodl, že čtyři z nich budou obviněni ze způsobení fyzické újmy policistům a podporovatelům muslimského podnikatele, který se snažil školu získat pro sebe.

 

V případě usvědčení může každému z obviněných hrozit až šest měsíců odnětí svobody a peněžitá pokuta. Právník, který je zastupuje, doufá, že dojde jen na pokutu. Obviněnými jsou Azhari Tumbara, Muna Matta, George Adam a Kudi Abderhman. Vynesení rozsudku je očekáváno v nejbližších dnech.

 

Modlete se, aby Duch svatý zastával roli obhájce mužů, kteří se snažili zabránit konfiskaci církevního majetku. Kéž „Boží pokoj, převyšující každé pomyšlení“ (Filipským 4,7), stráží srdce a mysli těchto křesťanů a ostatních věřících v celém Súdánu, na které je vyvíjen neustálý tlak ze strany státních orgánů a dalších odpůrců křesťanské víry. Modlete se, aby Bůh své následovníky zmocňoval, aby mohli být jeho věrnými svědky a reagovali na protivenství způsobem, který mu bude vzdávat čest. Modlete se, aby mnozí lidé v jejich okolí zakusili jeho lásku a zachraňující milost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.