Aktuálně

 

05. 05. 2018

Čína: Blíží se bouře, která udeří na čínské křesťany

 

 
Pověřenec čínského úřadu odstraňuje z domu fasádu s křesťanskou malbou.

(Hlas mučedníků Kanada)

 

Známý čínský aktivista varuje, že se blíží bouře, která udeří na místní pronásledované křesťany.

 

Bob Fu, spolupracovník kanadského Hlasu mučedníků, připomíná, že pronásledování křesťanů výrazně zesílilo s nástupem prezidenta Si Ťin-pchinga. Poté, co byl v této funkci potvrzen na doživotí, může se situace ještě zhoršit.

 

Během vystoupení na nedávné akci v Londýně pan Fu varoval: „Pod vládou prezidenta Si jsou křesťanská společenství doslova likvidována. Přichází nová duchovní bouře, která udeří na čínskou církev – situace může být ještě horší, než v dobách kulturní revoluce.“

 

1. února byla zavedena rozsáhlá omezení náboženské svobody. Není dovoleno pořádat domácí modlitební setkání. Také je zakázáno hovořit o náboženství s dětmi a mládežníky do 18 let věku. Dokonce i v registrovaných společenstvích jsou instalovány kamery se softwarem na rozpoznávání obličejů, které sledují účastníky bohoslužeb.

 

Bob Fu je přesvědčen, že skutečným důvodem stojícím za represemi je snaha zpomalit rychlý růst křesťanství v Číně. Když v roce 1949 nastoupili k moci komunisté, odhadoval se počet místních křesťanů na jeden milion. Dnes je jich více než 100 milionů a podle nejstřídmějších sociologických prognóz by mělo do roku 2030 dojít k nárůstu na nejméně 224 milionů.

 

Zatímco vzdáváme Bohu chválu za pokračující růst církve v Číně, pozvedejme na modlitbách tamější věřící. Modleme se, aby je Bůh posiloval a vyzbrojoval, aby zůstali pevně stát ve víře a věrně pokračovali ve službě, navzdory nově zaváděným omezením. Kéž si představitelé režimu uvědomí, že bojují proti samotnému Stvořiteli vesmíru, a že jejich boj je v konečném důsledku marný (Matouš 16,18).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (12.05.2018 20:54:00)
Otče náš, kterýž jsi v nebesích - požehnaný Spasiteli - buď Ti vroucí dík za světlo, za zjevení Ducha, za víru.....za ty mnohé Tvé skutky na srdcích lidských, na srdcích našich! Dej nám všem - v Číně i v Čechách - prosím, vroucí sílu ducha, abychom setrvali ve víře, a na Tvých cestách i v protivenstvích až do konce. Přijdiž tedy Pane Ježíši! Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.