Aktuálně

 

11. 05. 2018

Severní Korea: Propuštění vězňů během mírových rozhovorů

 

 
Město Panmunjom v demilitarizované zóně

(BBC, Mission Network News)

 

9. května byli ze severokorejského vězení oficiálně propuštěni na svobodu tři američtí vězni. Krok je všeobecně považován za symbolický projev dobré vůle před plánovaným summitem vedoucích představitelů Spojených států a Severní Koreje. Kim Hak-song, Kim Dong-chul a Tony Kim byli zadržováni v pracovních táborech na základě obvinění z protistátních aktivit. (Všichni jsou to křesťané, kteří v Severní Koreji spolupracovali na různých křesťanských projektech.) Po propuštění byli převezeni do hotelu.

 

Nedávná setkání vedoucích představitelů Severní a Jižní Koreje mnoho lidí oslavovalo jako zásadní krok směrem k dosažení míru. Dr. Eric Foley z korejského Hlasu mučedníků však tvrdí, že podobné rozhovory jsou vnitřně zcela vyprázdněné, pokud ignorují skutečnost, že Severní Korea porušuje lidská práva vlastních obyvatel. Když byli někteří severokorejští křesťané dotázáni na názor na výsledek rozhovorů, prohlásili „není to to, za co jsme se modlili“.

 

Přestože propuštění trojice Američanů bezpochyby znamená pozitivní vývoj událostí, v koncentračních táborech stále zůstává 30 000 korejských křesťanů. Skutečnou změnu může způsobit jedině Kristus. Dr. Foley k tomu poznamenává: „Potřebujeme se modlit za to, za co se severokorejští křesťané modlí už několik generací. Modlete se za proměnu srdce severokorejského vůdce.“

 

Modlete se, aby Kristus proměnil srdce Kim Čong-una svou láskou a pokojem. Modlete se, aby pochopil, že potřebuje navázat osobní vztah s Bohem. Pamatujte na modlitbách na mnohé křesťany, kteří trpí v pracovních táborech po celé zemi. Přimlouvejte se za službu korejského Hlasu mučedníků a dalších organizací, které oslovují korejské křesťany evangeliem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (15.05.2018 21:27:53)
Otče náš, kterýž jsi v nebesích... přijď Tvé království, prosíme.... zbav nás od zlého, prosíme..... přijdiž tedy, Pane Ježíši!.... přijď napřed Tvé světlo do srdcí lidských.... a přijď potom i Tvé kralování nad národy vší Země ! Amen.

František K., Okres Košice-okolie (13.05.2018 06:39:44)
Ďakujeme ti veľmi pekne Pane náš za pozitívne kroky a za prepustenie troch tvojich väzňov.Pane Hospodine, iba ty môžeš mocou Ducha Svätého zmeniť tvrdé srdce vodcu KĽDR na mäsité, aby nastali časy uvoľnenia. Ďakujeme pekne, že tvoj ľud v severnej Korei je pod Tvojou kontrolou. Osláv sa Ty Pane, aby všetko čo sa tam udeje bolo na Tvoju slávu a chválu. Amen!

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.