Aktuálně

 

11. 05. 2018

Severní Korea: Propuštění vězňů během mírových rozhovorů

 

 
Město Panmunjom v demilitarizované zóně

(BBC, Mission Network News)

 

9. května byli ze severokorejského vězení oficiálně propuštěni na svobodu tři američtí vězni. Krok je všeobecně považován za symbolický projev dobré vůle před plánovaným summitem vedoucích představitelů Spojených států a Severní Koreje. Kim Hak-song, Kim Dong-chul a Tony Kim byli zadržováni v pracovních táborech na základě obvinění z protistátních aktivit. (Všichni jsou to křesťané, kteří v Severní Koreji spolupracovali na různých křesťanských projektech.) Po propuštění byli převezeni do hotelu.

 

Nedávná setkání vedoucích představitelů Severní a Jižní Koreje mnoho lidí oslavovalo jako zásadní krok směrem k dosažení míru. Dr. Eric Foley z korejského Hlasu mučedníků však tvrdí, že podobné rozhovory jsou vnitřně zcela vyprázdněné, pokud ignorují skutečnost, že Severní Korea porušuje lidská práva vlastních obyvatel. Když byli někteří severokorejští křesťané dotázáni na názor na výsledek rozhovorů, prohlásili „není to to, za co jsme se modlili“.

 

Přestože propuštění trojice Američanů bezpochyby znamená pozitivní vývoj událostí, v koncentračních táborech stále zůstává 30 000 korejských křesťanů. Skutečnou změnu může způsobit jedině Kristus. Dr. Foley k tomu poznamenává: „Potřebujeme se modlit za to, za co se severokorejští křesťané modlí už několik generací. Modlete se za proměnu srdce severokorejského vůdce.“

 

Modlete se, aby Kristus proměnil srdce Kim Čong-una svou láskou a pokojem. Modlete se, aby pochopil, že potřebuje navázat osobní vztah s Bohem. Pamatujte na modlitbách na mnohé křesťany, kteří trpí v pracovních táborech po celé zemi. Přimlouvejte se za službu korejského Hlasu mučedníků a dalších organizací, které oslovují korejské křesťany evangeliem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (elektronickou) knihu:

 

Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit zakoupením některého knižního titulu z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy ze Severní Koreje, mohla by vás zaujmout například e-kniha Z pokolení na pokolení, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Všechny e-knihy jsou k dispozici ve formátech KF8+Mobi (pro Kindle) a EPUB (pro ostatní čtečky, telefony, tablety a počítače). K objednávce získáte navíc 5% slevu pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. za e-knihu zaplatíte pouhých 66 Kč.

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (15.05.2018 21:27:53)
Otče náš, kterýž jsi v nebesích... přijď Tvé království, prosíme.... zbav nás od zlého, prosíme..... přijdiž tedy, Pane Ježíši!.... přijď napřed Tvé světlo do srdcí lidských.... a přijď potom i Tvé kralování nad národy vší Země ! Amen.

František K., Okres Košice-okolie (13.05.2018 06:39:44)
Ďakujeme ti veľmi pekne Pane náš za pozitívne kroky a za prepustenie troch tvojich väzňov.Pane Hospodine, iba ty môžeš mocou Ducha Svätého zmeniť tvrdé srdce vodcu KĽDR na mäsité, aby nastali časy uvoľnenia. Ďakujeme pekne, že tvoj ľud v severnej Korei je pod Tvojou kontrolou. Osláv sa Ty Pane, aby všetko čo sa tam udeje bolo na Tvoju slávu a chválu. Amen!

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.