Aktuálně

 

12. 05. 2018

Írán: Potvrzení výše trestů

 

 
Zleva doprava: Saheb Fadaie, Jusef Nadarchání, Jaser Mossajebzadeh a Mohammad-Reza Omidi (Fotografie: World Watch Monitor)

(Middle East Concern, World Watch Monitor, Mission Network News)

 

Odvolací soud v Íránu potvrdil desetiletý trest odnětí svobody pro čtyři křesťany obviněné z „šíření sionistického křesťanství“ a propagace domácích společenství. Advokát zastupující pastora Jusefa Nadarcháního, Mohammad-Rezu Omidi, Jasera Mossajebzaheda a Saheba Fadaie obdržel oficiální oznámení rozsudku 2. května.

 

Jusef a Mohammad-Reza budou navíc na dva roky přemístěni do oblasti daleko od rodin. Kromě toho Jasera, Saheba a Mohammada-Rezu čeká 80 ran bičem za pití vína. (V květnu 2016 byli zadrženi během Večeře Páně.)

 

9. května proběhlo odvolací přelíčení s Šamiram Isavi Chabízeh, manželkou pastora Viktora Bet-Tamráze. Šimaram byla v lednu odsouzena k pěti letům odnětí svobody za „protistátní aktivity“ spočívající v organizaci biblických skupinek, účasti na semináři v zahraničí, a také přípravě církevních vedoucích a pastorů, aby „působili jako vyzvědači“.

 

Během přelíčení soudce obvinil celou rodinu z celé řady trestných činů. Šamiram nebylo dovoleno hovořit, mohla se hájit pouze prostřednictvím právníka. Termín dalšího přelíčení dosud nebyl stanoven. Podle Milese Windsora z organizace Middle East Concern byly íránským křesťanům v uplynulém roce vyměřovány vyšší tresty než v minulosti. Navzdory tomu místní křesťané nepřestávají vydávat smělé svědectví o své víře.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (elektronickou) knihu:

 

Jay M. Rasooli a Cady H. Allen: Lékař z Kurdistánu

 

Příběh o obrácení muslimského mullaha.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Íránu, doporučujeme vám elektronický titul Lékař z Kurdistánu – k objednání použijte online formulář.

 

Všechny e-knihy jsou k dispozici ve formátech KF8+Mobi (pro Kindle) a EPUB (pro ostatní čtečky, telefony, tablety a počítače). K objednávce získáte navíc 5% slevu pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. za e-knihu zaplatíte pouhých 23 Kč.

 

Minimální hodnota objednávky je 50 Kč, takže v objednávkovém formuláři budete muset zatrhnout ještě nějakou další e-knihu. (Slevu dostanete i na ni.)

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (16.05.2018 12:37:25)
Pane, Bože náš, prosím pomoz nám hledět na neviditelné věci Tvého království, které jsou věčné.... pomoz nám setrvat na Tvé cestě svatosti....... nadpřirozenou svou mocí chraň na duši i na těle naše bratry v Iránu v jejich utrpení pro Tvé jméno Ježíš.... - Ty jsi jediný pravý Bůh a Spasitel. Amen.

František K., Okres Košice-okolie (15.05.2018 13:33:26)
Pane náš, ty si dopustil, aby títo naší bratia a sestry boli trestaní. Buď im nablízku a raň slepotou či inak Tvojich nepriateľov. Zároveň Ťa prosíme, lieč svojim dotykom ich rany. Ďakujem ti, že tam nie sú samí, ale si s nimi. Požehnaj im na tele aj na duši. Amen

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.