Aktuálně

 

17. 05. 2018

Indonésie: Sebevražední atentátníci, členové jedné rodiny, zaútočili na tři církevní budovy

 

 
Zkáza po bombovém útoku ve městě Surabaja. (YouTube / Try Kutriw)

(World Evangelical Alliance, Release International, New York Times)

 

Při sérii koordinovaných útoků na církevní budovy ve městě Surabaja přišlo 28 lidí o život a dalších 50 utrpělo zranění, někteří z nich velmi vážná. K útokům došlo 13. května a všechny měli na svědomí členové jedné rodiny.

 

Dita Futrianto, místní vůdce radikální islámské skupiny Džamá Anšarút Daulá, vysadil manželku a dvě dcery ve věku 9 a 12 let u modlitebny společenství Diponegro Indonéské křesťanské církve. Všechny tři měly na sobě připevněné nálože, které krátce poté explodovaly na dvoře před modlitebnou.

 

Samotný Dita o chvíli později narazil s automobilem do budovy centra místního letničního společenství. Vozidlo naložené výbušninami explodovalo. Současně jeho dva synové ve věku 16 a 18 let přijeli na motocyklech ke katolickému kostelu sv. Marie a rovněž odpálili nálože, kterými byli opásáni.

 

Policisté později zlikvidovali ještě další tři nálože, které nalezli v jejich rodinném domě.

 

Při sérii sebevražedných útoků přišlo o život zřejmě nejvíce lidí za posledních deset let (ve srovnání s podobnými incidenty v Indonésii). Současně se jedná o první známý případ, při kterém byly podobně ohavným způsobem zneužity děti. Podle dostupných zpráv žila celá rodina nějakou dobu v Sýrii, kde se inspirovala teroristickou skupinou Islámský stát.

 

Pamatujte na modlitbách na členy všech tří společenství – a za křesťany po celé Indonésii – kteří se vyrovnávají s bolestnými následky této tragédie. Proste za fyzické uzdravení všech, kdo se stále nacházejí v nemocnici, ale také za citové zotavení mnoha dalších, které útok jakkoli poznamenal. Modlete se rovněž za představitele indonéských orgánů, aby dokázali podobným akcím účinně předcházet.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.