Čínské orgány pokračují ve vedení systematické kampaně, zaměřené na neregistrovaná domácí křesťanská společenství. V uplynulých dnech policisté v Pekingu uskutečnili razii nejméně ve dvou sborech a vyvíjeli nátlak na majitele objektů, aby křesťanům vypověděli nájemní smlouvy.
6. května vtrhlo na bohoslužbu několik desítek policistů z Úřadu veřejné bezpečnosti. Shromáždění sice neukončili, ale vyfotografovali si několik účastníků. O dva dny později jim pronajímatel vypověděl smlouvu.
20. dubna policisté narušili průběh pravidelné biblické hodiny společenství „Svatá láska“ a účastníky podrobili výslechu. Sü Jung-chaj, sborový starší, uvedl, že kvůli uvedenému tlaku vyvíjenému na majitele nemovitostí je stále obtížnější nalézt objekt k pronájmu.
Aktivity namířené proti čínským křesťanům mají také řadu dalších podob. 8. května se představitelé režimu setkali s devíti členy společenství Chua-čchiou v Kuej-čou. Zástupce Úřadu pro náboženské záležitosti členy společenství varoval před navazováním styků se zahraničím a vyzval je, aby se připojili ke státem schválené Církvi trojí soběstačnosti – v opačném případě ať počítají s následky.
Čínští křesťané čelí pronásledování z mnoha různých stran. Vyprošujte jim moudrost, aby na něj dokázali reagovat vhodným způsobem. Kéž je Bůh posiluje a povzbuzuje, aby zůstali pevně stát v Kristu a pokračovali v šíření evangelia.
V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.
Z boje o náboženství v sovětském Rusku
Zápisky věřícího (1917–1923)
Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.
E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.
Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).
TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.