Aktuálně

 

01. 06. 2018

Alžírsko: Úřady si vynutily ukončení činnosti několika společenství

 

 
Modlitebna v Ait-Mellikeche. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor, AsiaNews, Mission Network News)

 

V uplynulých měsících si alžírské úřady vynutily ukončení činnosti několika místních křesťanských společenství. V reakci na tyto události se objevily výzvy adresované představitelům režimu dožadující se rovného zacházení s protestantskými věřícími. Od loňského listopadu muselo skončit již šest společenství působících pod hlavičkou l’Eglise Protestante d'Algérie (EPA), přestože EPA má oficiální registraci od roku 1974. V roce 2012 však byla denominace vyzvána k obnovení registrace a její právní status nebyl obnoven dodnes.

 

Objekty používané k nemuslimským bohoslužbám nesmějí sloužit k jinému účelu, navíc je striktně vyžadováno oficiální schválení. Úřady však žádosti často ignorují a členové mnoha společenství se proto scházejí v pronajatých domech nebo bytech. Zmíněná společenství musela ukončit činnost údajně z bezpečnostních důvodů, aktivisté monitorující situaci v oblasti lidských práv však podniknuté kroky vnímají jako koordinovanou kampaň namířenou proti církvi.

 

Kromě toho jsou jednotliví řadoví křesťané a pastoři nejrůznějšími způsoby obtěžováni a pokutováni za „proselytismus“. V jednom z takových případů 16. května soud potvrdil trest pro Noureddina Belabbese. Křesťan byl obviněn z převážení Biblí a hrozí mu pokuta v přepočtu 19 tisíc korun plus soudní výlohy.

 

Modlete se, aby křesťané v Alžírsku zůstali pevně stát ve víře, navzdory neustálému tlaku okolí. Kéž Bůh hovoří k srdcím úředníků, aby neprodlévali s vydáním nezbytných povolení a místní křesťané mohli praktikovat svou víru ve svobodě a pokoji. Modlete se také za Noureddina a další věřící, kteří jsou kvůli své touze zvěstovat evangelium vystaveni pronásledování.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (03.06.2018 18:18:18)
Otče náš, který jsi v nebesích, posvěť se jméno Tvé, přijď království Tvé, Tvá vůle ať se stane i při i skrze věrné v Alžírsku.... i u nás.... a zbav nás od zlého, neboť věříme, že jest Tvá moc tak učinit..... ve jménu Syna Božího, Ježíše, prosíme. Amen

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.