Aktuálně

 

08. 06. 2018

Čína: Restrikce se týkají podzemních i oficiálních křesťanských společenství

 

 
Plakáty a nápisy s křesťanským poselstvím jsou často strhávány a přemalovávány. (Fotografie: ChinaAid)

(ChinaAid)

 

Počet domácích společenství v provincii Che-nan v centrální Číně, která musela nedobrovolně ukončit činnost, se koncem května přiblížil stovce. Kromě státní zákazů činnosti domácích společenství orgány zasahují také do fungování oficiálních sborů Hnutí trojí soběstačnosti, například požadují odstranění křížů z budov.

 

Podle informací člena jednoho takového společenství se po obdržení rozhodnutí rozhodli nečekat na příjezd demoliční čety a kříž odstranili sami. „Nikdo si nedovolí příkaz neuposlechnout,“ poznamenal křesťan.

 

Jiná společenství zatím mohou pokračovat v činnosti, ale musejí zakrývat nebo odstraňovat veškeré náboženské dekorace. Pokud to věřící neudělají sami, jsou symboly odstraňovány násilím. Křesťanům je rovněž zakazováno zpívat písně chval. Na některých místech jsou rozmisťováni policisté, bránící křesťanům vstupu do objektů sloužících k bohoslužbám. Objevily se také zákazy shromažďování více než pěti osob.

 

Od novelizace „Regulace náboženských záležitostí“ v únoru 2018 státní orgány zpřísnily dohled nad veškerými náboženskými aktivitami.

 

Více informací o potížích, se kterými se křesťané v Číně potýkají, naleznete na stránce China Country Report.

 

Členové čínských křesťanských společenství čelí nejrůznějším tlakům ze strany představitelů místního režimu. Modlete se, aby neustále vzhlíželi ke svému božskému Mistrovi a hledali u něj vedení a sílu. Proste, aby Pán obdařil církevní vedoucí v provincii Che-nan moudrostí a schopností pevně stát ve víře, aniž by se uchylovali ke kompromisům. Kéž je neochvějná víra těchto křesťanů svědectvím o Boží milosti pro všechny lidi v jejich okolí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.