Aktuálně

 

09. 06. 2018

Tanzanie: Místnímu společenství nařízeno ukončení činnosti

 

 
Biskup Daniel Kwileba Kwiyeya (fotografie: Morning Star News)

(Religious Liberty Prayer Bulletin, Morning Star News)

 

Letniční společenství v Kisauni na ostrově Zanzibaru (částečně autonomní součást Tanzanie) poslední dobou čelí tlaku místních muslimů. Důvodem je jeho samotná existence.

 

Rozlícení muslimové nedávno vyvinuli úspěšný nátlak na místní orgány, po kterém následovalo vydání nařízení požadující ukončení činnosti společenství.

 

Autoři protestu si stěžovali na nadměrnou hlučnost křesťanských bohoslužeb. Přitom křesťané nepoužívají tlampače, které jsou v místní mešitě zcela běžné. Členové společenství neměli se svými sousedy v podstatě žádné problémy až do února letošního roku, kdy byla dokončena stavba nové sborové budovy.

 

Navzdory nařízení se vedoucí představitelé společenství rozhodli příkaz ignorovat, podat oficiální stížnost a bohoslužby pořádat i nadále. 6. května však do shromáždění vtrhli policisté a zadrželi hlavního pastora, biskupa Daniela Kwilebu Kwiyeyu, a také jeho sestru, která se snažila zatčení zabránit. Oba byli bez obvinění propuštěni ještě ten den.

 

Na Zanzibaru se nejedná o nic neobvyklého. V lednu 2018 došlo ve městě Zanzibar k incidentu, při kterém osádka buldozeru bez předchozího varování srovnala se zemí budovu jiného místního společenství. V březnu místní úřady nechaly strhnout provizorní budovu patřící křesťanskému společenství v osadě Kiwengwa.

 

Pamatujte na členy křesťanských společenství na Zanzibaru, kteří zakoušejí podobné těžkosti. Co se týče zprávy o nedávném požadavku na ukončení činnosti společenství v Kisauni, modlete se, aby se Bůh zastal členů společenství a jejich vedoucích a aby je obdařil potřebnou moudrostí. Kéž křesťané po celé zemi zprostředkují Boží lásku a pokoj všem svým sousedům – včetně oponentů – formou vytrvalého vydávání svědectví o Kristu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.