Aktuálně

 

29. 06. 2018

Uzbekistán: Tresty za účast na neschválené bohoslužbě

 

 
Ilustrační fotografie: World Watch Monitor

(Forum 18)

 

Čtyři křesťané z města Karši na jihu země byli potrestáni za účast na bohoslužbě konané bez oficiálního povolení. Jeden ze členů společenství, Nabidžon Bolikulov, strávil pět dní ve vazbě, zbývajícím třem byly vyměřeny pokuty. V rozsudku soudce neupřesnil, jaké konkrétní ustanovení zákona křesťané porušili.

 

Během přelíčení Nabidžonovi řekl: „Modlete se doma. V naší zemi je nelegální se scházet k bohoslužbám jinde, než v registrované církvi.“ Křesťané byli navíc varováni, že pokud se budou i nadále scházet bez registrace, mohou být obviněni z trestné činnosti.

 

Trestům předcházelo několik razií na místní křesťany. Členové společenství uvedli, že policisté přišli na shromáždění, natáčeli si průběh na video a poznamenávali si jména. Později se vrátili, aby potrestali všechny, o kterých měli záznam.

 

Vyprošujte uzbeckým křesťanům Boží moudrost při jednání s úřady a hledání nových cest, jak se navzdory přetrvávajícím tlakům společně scházet bez obav z trestů. Modlete se také za finanční zaopatření pro křesťany, kteří dostali pokutu. Přimlouvejte se za představitele výkonné i soudní moci, kteří se staví proti církvi, aby z životů a reakcí křesťanů poznali Boží lásku.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.