Aktuálně

 

30. 06. 2018

Laos: Nové zákony omezující náboženskou svobodu

 

 

(Hlas mučedníků USA, ministerstvo zahraničí USA, FIDH)

 

Laoská ústava garantuje všem občanům „právo věřit nebo nevěřit v náboženství“. V srpnu 2017 však ministerský předseda podepsal nový Výnos o sdruženích, jehož cílem je omezení aktivit neziskových sdružení, včetně náboženských skupin.

 

Nově vydaný dekret určuje konkrétní státní orgány, které mají být poslední instancí rozhodující o veškerých povolených náboženských aktivitách. Různé aktivity vyžadují schválení různých úřadů, schválení je však v praxi udělováno jen zřídkakdy. Podle řady vedoucích náboženských představitelů je svobodné praktikování víry nejvíce omezováno mimo městské konglomerace. A přestože by se zákon měl vztahovat na všechny čtyři schválené náboženské systémy (buddhismus, křesťanství, islám a baháí), buddhismus bývá z jeho aplikace často vyňat. S výhrůžkami, vězněním a vyháněním z domovů se setkávají zejména křesťané v odlehlých vesnicích.

 

Vyprošujte laoským pastorům a evangelistům povzbuzení ke smělému sdílení evangelia s místními obyvateli, kteří touží po duchovním poznání. Kéž slouží také svým bratřím a sestrám a vychovávají z nich učedníky, aby církev i nadále vzkvétala, navzdory veškerým snahám o její umlčení. Předkládejte Bohu všechny, kdo se protiví náboženské svobodě, aby se i oni seznámili se Spasitelem a poznali zázrak jeho trvalé přítomnosti ve svých životech.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.