Aktuálně

 

06. 07. 2018

Rusko: Studentky deportovány kvůli videozáznamům ze shromáždění chval

 

 
Ilustrační fotografie: World Watch Monitor

(Forum 18, Christian Post)

 

Křesťanské společenství v oblasti Nižnij Novgorod čelí sílícímu tlaku ze strany orgánů odpovědných za prosazování práva. Podle informací agentury Forum 18 je součástí tohoto tlaku také využívání „protimisionářského“ a imigračního zákona. Společenství i jednotliví členové jsou postihováni i za to, že si pozvou na společnou oslavu zahraniční studenty a video z akce zveřejní na sociální síti.

 

V uplynulých několika měsících se dvě africké studentky medicíny dostaly do hledáčku policie, protože se objevily na záznamech shromáždění chval ze společenství „Ježíšova ambasáda“. Toto společenství působící pod hlavičkou Ruské letniční unie na základě dohody s velvyslanectvími několika afrických zemí spolupracuje se zahraničními studenty navštěvujícími školy v Rusku. Když se však Kudzai Nyamarebvu ze Zimbabwe a Nosise Visiwe Shiba ze Svazijska objevily na videích zveřejněných na internetu, úřady to klasifikovaly jako aktivní podíl na evangelizaci. (Od roku 2016 platí v Rusku legislativa, která šíření evangelia cizími státními příšlušníky omezuje.)

 

Obě mladé ženy byly usvědčeny a byla jim udělena pokuta. Kudzai byla shledána vinnou ze „skrytých misionářských aktivit, nevyjádřených slovy ani gestikulací“. Ve věci Nosise padlo rozhodnutí, že misijní aktivitou je i zpěv na pódiu a proto je v rozporu s podmínkami, na základě kterých získala studijní vízum. Soud nakonec rozhodl, že obě dívky mohou dokončit ročníkové práce a absolvovat zkoušky, do 30. června však musí ze země vycestovat.

 

Zatímco v Rusku sílí tlak na církev, modlete se, aby křesťané žijící v této zemi s omezenou svobodou nalezli odpočinutí a pokoj v Kristu. Kéž Bůh vedoucí představitele i řadové členy společenství nadpřirozeně provádí všemi situacemi, do kterých se při oslovování lidí evangeliem dostávají. Pamatujte také na Kudzai a Nosise, které se vrátily do svých domovských zemí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.