Aktuálně

 

07. 07. 2018

Srí Lanka: Křesťané terčem útoků a vyhrožování

 

 
Fotografie: Google / Sanjaya D

(NCEASL)

 

V červnu jsme na Srí Lance zaznamenali další dva navzájem nesouvisející útoky na křesťany. Pastorům a dalším věřícím vyhrožovali místní vesničané a snažili se jim nahnat strach. V jednom případě dokonce dvě ženy utrpěly zranění.

 

9. června se pastor společenství „Svědectví Ježíše Krista“ z osady Commanthurai vydal s manželkou na návštěvu ke členům sboru. Po cestě je zastavil jakýsi muž a pastora vyzval, aby se vzdal plánů na výstavbu nové modlitebny. Tvrdil, že s přáteli nedávno jinou modlitebnu vypálili a pokud je pastor neuposlechne, skončí ta jeho stejně. Později si pastor vyslechl stejnou hrozbu ještě jednou – v anonymním telefonátu.

 

Obětmi druhého incidentu se stali pastor „Smyrnské církve“ v Padinnoruwa, jeho manželka a dvě členky společenství. 15. června se všichni vypravili na narozeninovou oslavu a cestou potkali skupinu pěti vesničanů. Vesničané jim vyhrožovali a častovali je obscénními urážkami. Křesťané se je snažili ignorovat a pokračovat v cestě, vetřelci na ně však začali házet kameny, přičemž zranili pastorovu manželku a jednu z žen, která je doprovázela. Incident byl nahlášen na policii.

 

Modlete se za srílanské křesťany, kteří se stávají terčem výhrůžek a násilností. Kéž zřetelně vnímají Boží přítomnost a přijmou od něj tolik potřebnou sílu a povzbuzení. Proste, aby Bůh křesťany zmocnil – kéž v jejich činech a reakcích pronásledovatelé spatřují Boží slávu a lásku.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.