Aktuálně

 

13. 07. 2018

Indie: Dvacet zraněných při útoku na modlitební shromáždění

 

 
Modlete se, aby se indičtí křesťané nepřestali společně scházet a vzájemně povzbuzovat. (Ilustrační fotografie: Morning Star News)

(International Christian Concern)

 

2. července vtrhlo 25 hinduistů do objektu, ve kterém právě probíhalo modlitební shromáždění. Podle místních zpráv se shromáždění účastnilo více než 150 křesťanů, které vetřelci začali mlátit dřevěnými holemi. Dříve než běsnění ustalo, způsobili dvaceti přítomným vážná zranění, včetně četných zlomenin. Útočníci rovněž poškodili deset motocyklů, nábytek a hudební nástroje.

 

Bezprostředně po útoku vesnický předák nahlásil na policejní stanici několik nepodložených obvinění z trestné činnosti, které se mělo dopustit celkem šest věřících. Jeden z nich, Gautam, uvedl, že byli obviněni na základě ustanovení zákona proti konverzím, přestože na shromáždění k žádným pokusům o obracení nedocházelo. „Každé pondělí pořádáme pravidelné modlitební setkání, kterého se lidé účastní zcela dobrovolně,“ dodal.

 

Modlete se za uzdravení všech zraněných při nedávném útoku. Proste, aby se Bůh o společenství a jeho členy staral a zaopatřoval je vším potřebným, zatímco se snaží nahradit zničené věci. Modlete se také za stažení všech obvinění nepravdivě nařčených křesťanů. Kéž zbožné chování a postoje členů společenství slouží ostatním vesničanům jako světlo ozařující cestu k víře v Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.