Aktuálně

 

14. 07. 2018

Pákistán: Žádné církevní budovy v osadě

 

 
Modlitebna v Nayya Sarabah (Fotografie: Morning Star News)

(World Watch Monitor, Pakistan Today, UCANews)

 

Šest měsíců poté, co bylo křesťanům ve vesnici Nayya Sarabah zakázáno scházení k bohoslužbám, nařídili místní zastupitelé ještě demolici modlitebny. Reagovali tak na stížnost místních muslimů, kteří si nepřáli, aby v osadě stála jakákoli církevní budova.

 

Modlitebna byla postavena v roce 2012 a od té doby se v ní několik let pravidelně pořádaly bohoslužby – až do prosince 2016, kdy si místní muslimové začali stěžovat. Následovalo vyjednávání, které skončilo kompromisem a členové společenství mohli v bohoslužbách pokračovat. O rok později, v prosinci 2017, se na místní policejní stanici objevila další stížnost a všichni křesťané museli podepsat místopřísežné prohlášení, že společná setkání v osadě ukončí. Podle police bylo rozhodnutí v zájmu samotných křesťanů, neboť jim nedokázali nadále zajišťovat bezpečnost.

 

Po téměř šesti měsících, kdy nemohli modlitebnu využívat k pořádání bohoslužeb, byli křesťanští vedoucí předvoláni na místní úřad. Na schůzce 2. července se dozvěděli, že budovu musejí nechat zdemolovat. Současně jim bylo ústně přislíbeno, že si budou moci postavit budovu novou – na obecním pozemku za vesnicí, na kterém měla původně stát škola.

 

Členové společenství jsou nyní na rozpacích. Zatímco se touží pokojně scházet, nemají v ruce žádný papír, který by jim zaručoval, že na novém pozemku skutečně budou moci stavět. Navíc na novou modlitebnu nemají peníze.

 

Vyprošujte církevním vedoucím moudrost a nadpřirozené vedení, zatímco hledají nejlepší cestu pro členy svého společenství. Kéž jsou diskuse mezi křesťany a ostatními vesničany naplněny Božím pokojem a celou záležitost se podaří vyřešit ve smířlivém duchu. Modlete se také za představitele stáních orgánů, aby dlouhodobě usilovali o dobré vztahy mezi místními obyvateli a pomáhali organizovat smírčí jednání.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.